Gå til innhold
Hundesonen.no

Ormekur før innreise i Danmark?


Hampus

Recommended Posts

Skrevet

Etter at vi har fått unnagjort WDS legger vi turen til Danmark for 10 dagers ferie før vi avslutter med en utstilling i Köping.

Har tittet på Mattilsynets sider, de er jo ganske tungrodde...

Men har jo hørt en del fra andre.

Stemmer det at vi må innom veterinær i Sverige for å få satt denne ormekuren før innreise i Danmark, så under oppholdet og innen ei uke etter at vi har kommet hjem?

Det høres jo ut som mange ormekurer på kort tid...

Skrevet

Hunden skal ikke have ormekur før indrejse i Danmark, den skal først have en ecchionose kur hos en dansk dyrlæge før hjemrejse, senest samme dag som i skal rejse ind i Sverige eller Norge alt efter hvilken vej i tager, og den skal have ormekur igen hos din dyrlæge, jeg mener det er 10 dage efter hjemkomst.

Den findes i alle Euopæiske lande undtagen Norge og Sverige, og for at undgå spredning af den skal hundene have ormekur inden indførsel i Norge og Sverige.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...