Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringorm?


Recommended Posts

Det likner veldig på noe Rex fikk for 2 år siden. Lurte fælt på hva disse røde rundingene var, men ble fortalt at det var knottbitt. Og var borte en dag etterpå eller noe sånt :rolleyes2:

Men ja, ringorm er smittsomt, bare for å svare på spm rundt det :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ringorm kan smittes til både mennesker og andre dyr.

Så bra du har bestillt time hos vetrinæren.

Jeg tror ikke det er ringorm da,men ikke sikker.

Håper det er noe annet eller allergi eller noe slikt.

Lykke til hos vetrinæren i morgen da. :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det likner veldig på noe Rex fikk for 2 år siden. Lurte fælt på hva disse røde rundingene var, men ble fortalt at det var knottbitt. Og var borte en dag etterpå eller noe sånt :rolleyes2:

Men ja, ringorm er smittsomt, bare for å svare på spm rundt det :wub:

Ok, kan jo se det ann til i morgen.

Men det er kanskje like greit å dra ned til dyrlegen i tillfelle det er ringorm.

Ringorm kan smittes til både mennesker og andre dyr.

Så bra du har bestillt time hos vetrinæren.

Jeg tror ikke det er ringorm da,men ikke sikker.

Håper det er noe annet eller allergi eller noe slikt.

Lykke til hos vetrinæren i morgen da. :wub:

Har ikke bestilt time siden jeg oppdaget det i kveld men som jeg skrev skal jeg ringe dyrlegen i morgen for å få time :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok, kan jo se det ann til i morgen.

Men det er kanskje like greit å dra ned til dyrlegen i tillfelle det er ringorm.

Har ikke bestilt time siden jeg oppdaget det i kveld men som jeg skrev skal jeg ringe dyrlegen i morgen for å få time :rolleyes2:

Okei,ja er nok lurt å få skjekket dette kjapt uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes det ser ut som ringorm ja. MEN, finnes det noen liten prikk i midten? I så fall er det helt likt som når Amira og Meg var blitt oppspist av tuneflue (altså bare insekt-stikk og ingen behandling).

Kan sjekke det i morgen, hehe.

Men flere jeg snakket med mener det bare er stikk og at det vil bli borte i løpet av et par dager, men jeg syns det ligner litt på ringorm jeg da :rolleyes2: Kanskje vente et par dager å se om de går bort?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan sjekke det i morgen, hehe.

Men flere jeg snakket med mener det bare er stikk og at det vil bli borte i løpet av et par dager, men jeg syns det ligner litt på ringorm jeg da :lol: Kanskje vente et par dager å se om de går bort?!

Personlig ville jeg ventet, da jeg er en gjerrigknark som ikke liker å sløse bort penger til veterinær :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bestilte time til dyrlegen i dag, jeg :lol: skal dit om et par timer.. syns det er greit å få sjekket det :lol:

EDIT: Hun som tar i mot tlf sa at jeg kunne vente noen dager for å se det ann men om jeg ville sjekke det opp med engang så kunne jeg få time i dag så jeg gjorde det. jeg syns det ligner på ringorm, men det er nok et stikk eller noe men om det er ringorm og det er smittsomt så er det greit å sjekke det siden vi skal på sommer kurs i uke 28 og på ferie med hundene i uke 29.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fant også et par sånne ringer på min hund i forrige uke.

Ringte veterinær og fikk beskjed at det kunne være ringorm, men at det var umulig å vite uten å se det.

Siden valpen min skulle vaksineres to dager senere fikk jeg bare beskjed om å ta han med da.

Etterhvert forsvant mye av rødheten (iløpet av natta egentlig), og jeg kunne tydelig se et stikk i midten.

Når veterinæren så på det var det bare en liten rød prikk igjen, og hun sa at det er typisk for knottbitt at de får den ringen i begynnelsen.

Synes ikke det er noe moro å betale veterinær uten grunn, men det er allikevel utrolig deilig og få beskjed om at det ikke er noe farlig eller smittsomt!

Hvordan gikk det hos vet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan gikk det hos vet?

Det var vist betente kviser. men mulig at det også var knottbit. Men greit å ha fått sjekket hva det var i hvertfall :lol: Han smurte på noe, og fikk resept på noe som jeg skal smøre på men jeg kunne vente med å hendte det på apoteket til i morgen i tilfelle det røde dabbet av. Så da ser vi det ann til i morgen :lol:

Da er det ihvertfall ikke noe farlig eller smittsomt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aldri hørt om tuneflue jeg?

Det hadde egentlig ikke jeg heller, før jeg var på det kurset for et par uker siden. Godt jeg fikk vite om disse stikkene FØR jeg så at Norma hadde ørten av dem, jeg hadde blitt panisk om jeg ikke visste hva det var :icon_cry:

Sjekket de røde merkene igjen nå og de er nesten helt borte :ahappy:

De forsvant fort på Norma og heldigvis :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...