Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor får jeg tak i disse tingene?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har såå lyst på flette halsbånd og flette kobbel, ca som dette:

7312x-600x360.jpg

(der jeg har lånt bildet fra har for små halsbånd og ikke noe kobbel igjen :rolleyes2: )

Også har jeg lyst på et skinnkobbel med litt lengde, helst 3meter ++

Noen som vet om nettbutikker som har disse tingene?

Skrevet

Jeg vil også ha langt skinnkobbel. Gjerne med flere ringer, slik at lengden kan varieres...

Skrevet
Her har de lange lærkobbel, ihvertfall:

http://www.websitefolder.net/tjenestehund/Liner.asp

Det er Kenjan i Danmark der lave disse produkter, de håndlaver efter ønsker og mål til mere eller mindre samme priser så man får det man ønsker sig hvis man kontakter dem direkte, og de sender gerne deres varer til Norge uden moms, så man ikke skal betale det dobbelt.

Guest Jonna
Skrevet

Det retriver kobbelet var knall fint. Jeg er på jakt etter ett til Blaze nå.

Er det noen som kan si meg hvor langt en inch er? Jeg vil ha ett som er 1,5-2meter og usikker på hvor langt jeg må bestille da.

Guest Jonna
Skrevet
Koblene måles i feet. Mitt på 7' er 2.13 meter. Om du skal ha 1.5 centimeter skal du vel ha omtrent 5' eller 6' (1.82 meter).

Får se om jeg bestiller etter jeg har vært i Sverige... Fant ut at frakten ble jo like dyr som to bånd :lol: *spare link i tilfelle jeg ikke finner på WW*

Guest Jonna
Skrevet
Fikk tak i både flette kobbel og halsbånd på Bjerke idag :lol:

*ler* jeg og Mikkel tittet faktisk på dem i dag og håpte du fant dem :lol:

Skrevet
*ler* jeg og Mikkel tittet faktisk på dem i dag og håpte du fant dem :lol:

Jeg kikket etter dere, men så dere ikke, vi dro tidlig da siden venninnen min som jeg kjørte sammen med måtte på jobben :lol:

Skrevet

Jeg endte opp med et skinnbånd på en åtti, for jeg vil ha den karabinkroken til å klipse på. Det lange med flere ringer hadde sånn krok der du må dytte ned en plutt før du kan ta det på. Fant forresten ingen skinnbånd på tre meter. Hvor hadde de det, da?

Skrevet
Hun på Ellas Lead lager noe greier. :)

http://ellaslead.com/limited_slip_collars?b=1

Har bestilt et "retrieverkobbel" uten stopper derfra og er ganske så fornøyd. ;) Brenner ikke i hånden heller.

2271292454_446922b5e1.jpg 2271291980_7887664b30.jpg

heihei!

er dette bra? jeg har nemlig hørt at man ikke skal kjøpe retriever kobbel pga det gnager på brystkassen til hundene, men dette er kanskje anderledes?? jeg lurer for har tenkt på det selv, så sant det ikke gnager på brystkassen

Skrevet
er dette bra? jeg har nemlig hørt at man ikke skal kjøpe retriever kobbel pga det gnager på brystkassen til hundene, men dette er kanskje anderledes?? jeg lurer for har tenkt på det selv, så sant det ikke gnager på brystkassen

Det kommer jo selvsagt an fra hund til hund. Det er jo ikke akkurat meningen at de skal slite og dra i dem. ;) Men jeg har dog aldri hørt om noen gnaging på brystkassa, og de aller fleste jeg kjenner med retrievere bruker faktisk nesten kun retrieverkobbel i mange sammenhenger.

Jeg bruker for det meste retrieverkobbel. Enkelt å ta av og på, på konkurranser og i skogen. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...