Gå til innhold
Hundesonen.no

Vil hun vokse mere?


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Var innom en dyrebutikk etter treffet i Moss i dag, og da prøvde jeg et Dogmann dekken til Blondie i strl 30. Det passet helt perfekt :P Men jeg lurer på.. Blondie er 6 mnd nå og jeg vil tippe hun ikke vokser stort mere i høyden, så da vil vel rygglengden også forbli den samme vel? Hun vil sikkert legge seg ut og bli kraftigere, men det vil vel ikke være avgjørende på dekkenet ellers.. Eller?? Ville dere gått for 30 eller 35?

Skrevet

Jeg har en del dekken til Arwen. Jeg kjøpte noen av dem slik at de passet akkurat. Nå er de litt for små. De jeg kjøpte som han kunne "vokse" i passer perfekt nå :P Jeg kjøpte de som ikke passer så godt lenger i 5-6 mnd alderen. Jeg ville kanskje gått for 35 :P

Skrevet

Aha.. Takk for svar :P da går jeg for 35 :P De hadde ikke flere 35 igjen på tilbud ser du, bare 30. men da kjøper jeg heller bare et nytt i 35 til høsten :P De doggmann dekkene var innmari fine hvertfall.. Vannavstøtende og fine i fronten (hindrer ikke bevegelser) fine rundt magen og strikker rundt bakbena ;)

Skrevet
Hun vil sannsynligvis ikke vokse så mye mer i høyden etter at hun har hatt første løpetid. Men hun vil forhåpentligvis bli kraftigere :P

Nei det er det jeg tenker på også.. Men er vel kanskje greit med 35 lell? Nå er det jo ikke akkurat så kaldt så det gjør noe da :P men jeg tenkte hvis jeg kunne få kjøpt noe på tilbud nå da vet du :P

Skrevet
Tja, du vil nok få til å bruke det uansett. Men når det er sagt så er min erfaring at en dvergschnauzer ikke trenger dekken egentlig.

Jeg tenkte det kunne være greit hvis hun er nappet helt ned.. Nå prøver jeg å kjøre rullerende napping da, men om jeg er så god det er en annen sak.. Vi prøver, og fungerer det ikke, så får vi nappe ned hele bikkja :P

Skrevet

Litt annet spørsmål: Hvor mye kosta det dekkenet? Om du ikke vet det selger de Dogman dekken på felleskjøpet også, inbiller meg at det er billigere der enn på en dyrebutikk.

Jeg kjøpte der i vinter, mener å huske at jeg betalte 249 eller 298 for det ( str 65) det var blått. Fantsstisk godt og varmt

Skrevet
Litt annet spørsmål: Hvor mye kosta det dekkenet? Om du ikke vet det selger de Dogman dekken på felleskjøpet også, inbiller meg at det er billigere der enn på en dyrebutikk.

Jeg kjøpte der i vinter, mener å huske at jeg betalte 249 eller 298 for det ( str 65) det var blått. Fantsstisk godt og varmt

Var vel rundt 250 de skulle ha for det. .og når du nevner det, så har jeg jo jammen sett det på felleskjøpet også uten å ha "sett" på deg ordentlig.. da skal jeg jammen meg ta en tur dit.. Takk for påminnelsen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...