Gå til innhold
Hundesonen.no

Tilly og Ablue Diesel


petitami

Recommended Posts

Hallo:)

Vil bare presentere oss:)

Vi er mine to Dobbiser:) og mamma Mona:). Dobbisene ei i brun tispe på 2 1/2 år og en blå dobberhanne på snart 9 uker. Hannen har ikke kommet ennå da vi må vente til 1.7 før vi får han ned fra Tromsø til Bergen :P, så vi venter og venter:)

post-4144-1214061208_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt at det kan være/bli problemer med pelskvaliteten...men det gjenstår jo å se:). Håper jo at bra for skal holde sånt borte...så får en ta det problemet når/hvis det dukker opp...velger å ikke bekymre meg for det ennå:P. Litt struts da men:).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt at det kan være/bli problemer med pelskvaliteten...men det gjenstår jo å se:). Håper jo at bra for skal holde sånt borte...så får en ta det problemet når/hvis det dukker opp...velger å ikke bekymre meg for det ennå:P. Litt struts da men:).

Mener du dette seriøst? Jeg leste på et annet forum at mange blå dobermannvalper ikke blir eldre enn 6mnd-1år. Noen få lever fint et helt vanlig dobermannliv, men mange sliter altså med hudallergier og værre sykdommer som jeg ikke kommer på i farta.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp utrolig stilig farge og navn :rolleyes::P. Nei det er ikke en godtkjent farge men desto mer moro å ha en blå en da:). Er ikke noe tess på sånne utstillinger jeg så da spiller det ingen rolle :P.

Mona

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mange blå dobermann valper får ikke leve i det hele tatt...de blir avlivet rett etter fødsel på grunn av fargen:(. Jeg tror ikke det er så mange som har så mye erfaring med dette i Norge at de kan uttale seg så mye. I USA så er jo det vanlig m både blå og fawn (beige)dobbere. Nå har ihvertfall Diesel livet rett så får vi bare håpe at ting går bra for oss:). Jeg har ihvertfall ikke tenkt å ta sorgene på forskudd.

Mona

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...