Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal få chihuahua


Bill

Recommended Posts

Skrevet

hei

Jeg har fått min første valp, vell han er ikke komet hjem til meg enda, men han er min!

Gleder meg kjempe masse!

Men gruer meg litt også, jeg vet ikke så mye om hvordan det er å ha hund, men tror alt skal gå bra.

Han er 5 uker gammel Chihuahua.

Men jeg har et stort problem med å finne ett navn som passer til det lille knøtte.

så jag lurte på om dere hadde noen navne forslag.

Jeg vill ha ett litt spesielt men fint navn.

Skrevet
Så gøy at du skal få valp :)

Vil du ha et navn som betyr noe?

ja, ett navn som betyr noe hadde vert fint.

Skrevet

legg ut bilde da! :icon_redface:

Hvor kommer han ifra?

Synes det er mye enklere å gi deg forslag på navn når jeg har sett bildet :)

når jeg valgte navn på mine to, så kalte jeg hannen for Silver etter som pelsen hans så litt sølv aktig ut når han var valp :)

Beauty fordi hun er virkelig en Beauty! :)

Skrevet

tusen takk!

han er fra trondheim, fant han privat.

jeg er ny her, så jeg strever litt med å legg inn bildet. men skal legge ut så fort jeg får det til.

her ikke noe å si hvordan bokstav navnet begynner med.

Skrevet

Har noen navn du kan tenke litt over.. :) har skrevet hva de forskjellige navnene betyr.

Alfonso - nobel og ekte

Alejandro, eller den amerikanse måten Alexander - forsvarer av menneskeheten

Carlos (:D) eller engelske måten Charles - sterk og mannlig

Enrique - sjefen i huset

Fernando - modig og eventlyrlig

Raul - visdom

Pablo - liten

Pedro - liten stein

Cesar da?

Personlig syns jeg Carlos, Pablo og Cesar var litt tøft.. :P

Skrevet
tusen takk!

han er fra trondheim, fant han privat.

jeg er ny her, så jeg strever litt med å legg inn bildet. men skal legge ut så fort jeg får det til.

her ikke noe å si hvordan bokstav navnet begynner med.

Kan jeg spør hvem foreldrene er :)? Nydelig han var! :lol:

Skrevet

Tusen takk for alle fine navne forslag. :lol:

Det var kjempe artig å se.

Moren heter Olivia og faren husker jeg ikke nå.

Men jeg har hørt at han gjør det veldig bra på utstillingene han er med på.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...