Gå til innhold
Hundesonen.no

Annen plass i match show!


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

I dag var vi på match show med kurset og vi ble nr 2 av 13 :D

Er så stolt av jenten min! Fikk medalje og greier!!!

match.jpg

Stolt hund og eier!:

show.jpg

Skrevet

Suupert!! Grattis!!

Match show er at to og to hunder blir vurdert opp mot hverandre, uavhengig av rase og kjønn! :D

Skrevet
Ok, så går den beste av de to videre til å bli bedømt mot en av de andre som har kommet videre?

jepp :D Og så den som kommer videre der går til finalen :wink:

Skrevet

Det glemte jeg å føye til. I de parene vi gikk i så byttet vi hund for at dommeren skulle evaluere hvor god vi var til å handle fremmede hunder :wink:

Skrevet
I dag var vi på match show med kurset og vi ble nr 2 av 13 :D

Er så stolt av jenten min! Fikk medalje og greier!!!

match.jpg

Stolt hund og eier!:

show.jpg

gratulere så mye =D> =D> =D>

Skrevet
Hva slags rase ble du slått av? Har du bilde...Litt morsomts :P  Den må jo være ekstremt fin siden den slo PITO :-o  :P

Det var en rodeshian ridgeback som vant :P Hehe takk for komplementet men det gikk bare på handling og ikke på eksteriør :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...