Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan trene innkallning


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Vel gjør som naboen min da vel:

Hunden har rømt fra "bingen" kommer til oss som er ute å trener skikkelig innkallning :wink: å hilser å er så snill atte. så kommer naboen roper på hunden, hunden kommer uten noe om og men, etter det har gått ca et halvt sekund kjefter han opp hunden delux!! tok han i halsbandet løfta han opp og sa nei nei nei fyy fyy!! å sånn holdt han på :) snakka litt med oss, å jikk tilbake, på veien drog han hunden og fortsatte å rope nei!

Det hunden står å uler å piper når han er hjemme i bingen, gjør ikke annet enn å stå der om dagene. skal å vite at dette er en fuglehund, så han blir nok bare brukt i jakta dessverre :D å han har nå skaffet seg en elghund! som er 6mnd.håper den slutter å pipe da. men er ikke rart hunden stikker av når den får kjeft når den kommer tilbake :D fyyy ass blir så irritert!! :evil:

Skrevet

Fy **** ass.. Kan'ke holde på sånn. :)

Noen burde fortelle han konsekvensene med å kjefte på bikkja når den kommer..

Syns synd på den hunden.

Skrevet

hjelper ikke tror jeg desverre :) jeg og, kjempe snill hund, tror den er lydig å jeg, hvis den bare får sjansen. vi kan ikke snakke til han får da får vi kjeft hvis lucas piper eller lager noe lyd når han er ute, noe som han nesten aldri gjør. håper han lærer snart alstå at hunden trosser ham eller noe.

Skrevet

stakkars mennesker... de veit rett og slett ikke bedre!! har ikke lært noe annet vøtt.. synes litt synd på dem, hadde de hvist hva de egentlig gjorde hadde de nok fått sjokk

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...