Gå til innhold
Hundesonen.no

Klær til oss hundefolk


Wanderlust

Recommended Posts

Jeg har snart bursdag og tenker litt at jeg vil ønske meg klær som er kjekt til hunde-bruk.

Så da trenger jeg anbefalinger fra dere. Bukser, jakker og gensere. Kanskje sko også (ikke muckboots). Krav er at det skal helst være til helårsbruk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg spurte i en annen tråd etter jakke, og fikk tips om arrak outdore klær. Ser meget bra ut, og de har mye. Vet ikke om de har sko da ...

Sett på de og det er skrevet opp :P Men syns det er litt lite valg, og tror kanskje jeg vil ha en annen jakke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen forslag til treningsbukse? Bare spør her jeg, siden det er en hundemenneskeklestråd :P

Den må ha lommer som er ganske dype på lårene, så man kan fylle med godbiter uten at det spretter ut selv om man løper. Ikke for trang, men ikke helt Aladdin heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hundeklærene mine er fra Gappay. De koster litt, men de tåler alt også.

Jeg har ei svart bukse med potemerker nede. Jeg tror den er nr 1559 i katalogen (jeg er ikke så veldig god til å forstå belgisk... men dere ser den til høyre). Jeg har også vesten som hører til, den er også veldig luftig og fin.

De andre treningsjakkene og vestene er også kjempe god :P Den ene jeg har er brukt hver dag i 3 år, og den er så god som ny.

Jakken som er nr 1530 er ny, og er i tillegg foret med teddyfòr tror jeg det er. (Den har jeg ikke, men den er bestilt :P )

1535 har jeg også. Det er mer overtrekks klær, og er vann og vindtett.

Bestiller man gappayting fra denne siden: http://www.brynhildnordvik.com/ så får man omtrent tingene til halv pris. Selene som koster 700,- på norske nettsider, betaler man 300 kr for her :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker sjelden "merkeklær" når jeg er på trening. Har funnet ut at helt vanlige arbeidsbukser tilfredstiller alle mine krav om slitestyrke og lommer. Og de er som regel lettere å få tak i og billigere enn andre typer friluftsbukser.

Blir noe annet om jeg skal trene i skogen og det kanskje regner, da hender det at jeg ønsker meg en litt mer vanntett bukse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...