Gå til innhold
Hundesonen.no

Krise for 3 små =(


SpoTTLuck

Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg passe fortvilet og håper noen kan hjelpe meg. Jeg sitter her med 11 dager gamle kattunger, hvis mor har stukket av. Hun smatt ut ca kl 21.30 i går kveld, og det er nå ca 9 timer siden de fikk det siste måltidet av sin mor. De har allerede tapt endel vekt, og er i ferd med å bli noe dehydrert. Jeg prøver selvsagt å gi dem morsmelkerstatning, men er redd jeg får i dem altfor lite. Etter instruks for dosering til 1 - 21 dager gamle kattunger, skal de ha ca 150 ml pr dag.

Det jeg håper på, er at det i rimelig nærhet (jeg bor på Lundamo, men er mobil) finnes noen som har katt med få små unger, slik at mine kanskje kan bli fosterbarn til mor evt kommer hjem.

Send sms, så kan jeg ringe, eller ring på privaten.

928 12 650 - 72 9000 73

Guest Carro
Skrevet

Hallo SpoTTLuck hyggelig å se deg her også^^ Håper det blir litt mer ilderprat nå :P

Har du funnet en ekstramor til de små?

Skrevet

Kan informere om at det går litt bedre med mating nå, og jeg har hjelp av ungenes tante Simba til stell av dem. Hun har tydeligvis adoptert dem og jeg kan bare håpe at hun kanskje etterhvert kan produsere litt melk til dem også. Må nevnes at ungenes mor Nemi tillot Simba å ligge hos ungene fra første øyeblikk, slik at de igrunnen delte på stell for dem.

Ungene taper ikke vekt lenger, og 2 av dem er blitt riktig så flink til å drikke. De blir matet annenhver time med morsmelkerstatning fra RC.

Ungenes vekt er oppe på det samme som på onsdag, så det ser ut som det går den rette veien.

Var ellers i kontakt med en hyggelig dame fra FOD Trondheim i går, og jeg fikk mange gode råd. Hun frarådet meg å skaffe amme til ungene, fordi Nemi sannsynligvis har innbilt løpetid og trolig kommer tilbake igjen hvert øyeblikk. Jeg fikk gode råd om mateteknikk og andre ting, så jeg er veldig beroliget nå.

Holder dere løpende orientert om de små.

Skrevet

Det var da en svært merkelig "ekspertuttalelse" fra FOD damen. Så vidt jeg vet, forlater ingen friske pattedyr avkommet sitt mer enn høyst nødvendig så lenge ungene trenger dem. Melkespreng, piping og hva vet jeg - instinkter- sender dem hjem. Jeg ville ikke skremme deg, men det slo meg at mora var overkjørt eller tatt av reven. Unnskyld, men det er nok en mulighet for at hun aldri kommer tilbake.

Skrevet
Hallo SpoTTLuck hyggelig å se deg her også^^ Håper det blir litt mer ilderprat nå :P

Heisann Carro :rolleyes::P

Tja - vi kan kanskje prøve å få med flere også? Det er jo ganske mange som begynner å bli litt lei urolighetene på NIF-forumet..

Ellers:

Damen fra FOD mente at det ikke er uvanlig at kattemoren stikker av hvis hun kommer i brunst/falsk brunst for et par dager. Ellers er Nemi av den typen som kan være borte en dag eller to uansett..

Men jeg vet iallefall at hvis hun kommer tilbake, så kommer hun ikke ut før ungene greier seg selv.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...