Gå til innhold
Hundesonen.no

Prikker på magen?


ingervildesaua

Recommended Posts

Skrevet

Tia (9 ukers tispe) har fått noen litt merkelige prikker på magen. Det kom for et par dager siden, og jeg trodde det vare var skitt, men idag når jeg badet henne gikk det ikke vekk. Jeg vet ikke hva det er eller noe. Dyrlegen vår er på ferie, så jeg kan ikke gå til han.. Men tror ikke det er noe alvorlig pga hun har ikke vondt eller lignende :lol: Noen som har vært borti dette før ?

Det er de mørke brune prikkene :

post-2838-1211470630_thumb.jpg

Skrevet
min hund har også sånne, ser jo nesten ut som sand...

Mhm.. Men det er jo ikke det når det ikke kan vaskes bort.. :lol: Har du vært hos dyrlege eller lignende å hørt hva det er? Jeg tror ikke det er noe farlig, men greit å få det sjekket :)

Skrevet

Det er vanlig at valper får kviser og små sår på magen. Så ikke noe å bekymre seg over, med mindre det begynner å se virkelig stygt ut, da.

Skrevet

Joda, det kan være skitt! Det går ikke alltid av i vask, for å si det slik! :lol: Det kan også være en slags reaksjon (ikke noe farlig likevel) av at en bar valpemage har gått i gress/lyng/o.l. Som en boxeroppdretter så fint sa det; "det er sånt man får når man er aktiv med hundene sine..!" :)

Skrevet

Min hadde også lignende når hun var liten, men det var visst helt naturlig og ufarlig. Kom av at de "tisset" litt på seg selv. Så lenge det ikke forblir sånn lenge, ville jeg bare tatt det med ro foreløpig :lol:

Skrevet

Jeg trodde først du prata om melkeallergi, men da jeg så på bildet ble jeg usikker. Det så ikke ut som allergiflekkene Simba hadde som valp... Er det sår? Har hunden vært borti ett kratt eller kanskje klødd seg og skrapt opp?

Nei, det var mange spørsmål uten noe konkret svar... Beklager.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...