Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Triangelcupen


bissevov

Recommended Posts

Skrevet

Triangelcupen er noe som arrangeres hvert år som et uoffisielt lydighets stevne mellom klubbene. Alle klubbene har et stevne hver. Vandrepokal til beste klubben og de beste ekvipasjene etter 3 stevner.

Nå var vi kommet til stevne nr 2 i regi av Follo;)

Jeg stillte i klasse 1 med min border collie Birk å er KJEMPEFORNØYD med resultatene;)

Kan med hånda på hjerte nå si at vi er klare for KL 2;)

Visning av tenner 10

Fellesdekk 2 min 10

Lineføring 9,5 (datt ut i en sving)

Fri ved foten 10

Dekk fra holdt 10

Innkalling 10

Stå under marsj 10

Fritt hopp over hinder 8 (jeg glemte at jeg må si hopp å han var så nære hinderet når jeg endelig sa det at det sa "klunk" når han hoppa så var borti.

Helhet 10

Å med dette fikk vi 195 poeng!!!!!

Det kritikkskjema skal SÅ rammes inn :)

Skrevet

Næimen, gratiss gratiss.. Helt suvirent.. Birkegutten som blir bare bedre og bedre...

Den gutten når langt altså, virkelig langt.. =))))))))

*blåse opp 195 ballonger for dere* og hive over ett griseøre til Birker'n og ett slængkyss fra Pakita..

Skrevet

kan jo skrive karakterene på vår debut i kl 2, hehe. var sikker på å få mange nuller etter som det kun er knapt 14 dager siden vi fikk opprykk til kl 2 :) anyhow- F.DEKK M SKJULT FØRER-3MIN- 9 FVF-8 DEKK U MASJ-7,5 INNK MED STÅ-7,5 STÅ U MASJ-8 APPORT-10 FRITT HOPP OVER HINDER MED SITT-10 FREMADSENDING MED STÅ OG PÅ PLASS-9,5 AVSTAND 7 HELHET-9 :D:D

Skrevet

Gratulerer så mye begge to! Nå forventer jeg offisiell klasse 2-start på dere begge om kort tid :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...