Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger å øve på passering


mushi

Recommended Posts

De siste to dagene har hunden klikket vinkel når den møter andre hunder på gata. Hun er snill når hun hilser på andre hunder, men på avstand er hun ett lite monster. Jeg trenger hjelp av noen med en stabil hund, som tåler å bli kjeftet på litt, mens vi får trent. Jeg håper det er noen der som kan hjelpe meg før dette problemet blir værre. :wub:

Kan kjøre til deg og så kan vi gå en tur etterpå hvis det er ønskelig :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan også hjelpe til hvis det trengs =)

Lille bernern bryr seg døyten så lang hva andre hunder gjør. Ble til og med angrepet av a Shäfer uten a bry seg mye om det, ville fortsatt bort å hilse hun...

Trenger også å trene konsentrasjon i andre omgivelser :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

Hei, hunden har blitt større og litt snillere, men trenger fortsatt å få trent på dette mer enn hunder vi møter på tur. Får ikke trent allverdens hvis ikke hudnene vi møter står bundet i en hage og hun klarer ikke hilse på andre hunder når hun er i bånd uten å glefse etter dem.

Noen som er intr. i å hjelpe litt til? Funker jo veldig bra som distrahering mens dere trener noe annet :) Har bare tenkt å øve på passering og kanskje se om vi klarer å få dem til å hilse i bånd. Hun er ikke farlig, bare usikker og stor i kjeften. Er en liten nakenhund, samme hvilken størrelse hunden din har. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, baghera hørtes perfect ut :angry: Hun kjefter og smeller, men har det mest i munnen hehe. Kan sende deg en pm når jeg kommer hjem fra jobb :P

Zoey: Hvordan brøste seg da? Veit ikke helt om vi er på "det" stadiet enda, for bikkja er utrolig lett å "tirre opp", og da tror jeg vi er på avansert passering, så langt har vi ikke kommet enda :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...