Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere med Sheltie


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Gram? Aldri målt maten jeg :blink: De får en neve hver. Sånn at det dekker bunnen i skåla i ca. 2 lag når de er i passe hold. Saeta er litt rund etter valpene og får sånn at det dekker bunnen akkurat. Dekker det med vann og serverer sånn. Bruker RC, men har begynt å blande litt inn med V&H nå for å teste det ut.

Skrevet

Vi bruker vom og hundemat, og de får ca 120-140 gram hver dag. Det kommer litt an på om det har vært en aktiv dag eller ikke :lol:

Vi forer innimellom med RC og da gir vi ca en liten kaffekopp til hver med for.

Skrevet

Nå går mine på v&h og de får ca 100gram hver pr. dag.

Når de gikk på tørrfor fikk de ca en liiten neve hver pr. dag.(målte aldri foret opp i gram så jeg aner ikke hvor mye det var)

Og de er smårunde :lol: men de får noe godbiter i tillegg til dette da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...