Gå til innhold
Hundesonen.no

Dere med Sheltie


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Gram? Aldri målt maten jeg :blink: De får en neve hver. Sånn at det dekker bunnen i skåla i ca. 2 lag når de er i passe hold. Saeta er litt rund etter valpene og får sånn at det dekker bunnen akkurat. Dekker det med vann og serverer sånn. Bruker RC, men har begynt å blande litt inn med V&H nå for å teste det ut.

Skrevet

Vi bruker vom og hundemat, og de får ca 120-140 gram hver dag. Det kommer litt an på om det har vært en aktiv dag eller ikke :lol:

Vi forer innimellom med RC og da gir vi ca en liten kaffekopp til hver med for.

Skrevet

Nå går mine på v&h og de får ca 100gram hver pr. dag.

Når de gikk på tørrfor fikk de ca en liiten neve hver pr. dag.(målte aldri foret opp i gram så jeg aner ikke hvor mye det var)

Og de er smårunde :lol: men de får noe godbiter i tillegg til dette da.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...