Gå til innhold
Hundesonen.no

Habitrail Safari


MinnieMus

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg lurer på om det er noen lesere av dyresonen sin gnageravdeling som vet hvor jeg kan få tak i ekstra utstyr til mitt habitrail bur.

Jeg har et grønt habitrail safari bur som var i bruk til min forrige hamster.

Hamsteren likte labyrintburet sitt veldig godt så jeg vil gjerne bruke det på nytt til en annen hamster.

Når jeg hadde buret framme for å se på det kom jeg til å tråkke på en av delene. :oops:

Derfor har jeg vært over alt i dyreforretninger i Oslo og på nettet for å finne en erstatning.

"Hagen" sine Habitrail-sider på nett forteller at det bare er å notere artikkelnummer og få dyreforretningen til å bestille.

Det har jeg prøvd siden før jul, men ingen bestilte deler kommer til dyrebutikken her jeg bor.

Så gikk jeg til verks for å kjøpe et helt nytt bur.

Det gikk det heller ikke an å få tak i.

Dyreforretningen har sluttet å prøve å bestille fordi det aldri kommer noen ting fra Habitrail.

Så da gikk jeg på nettet for å bestille fra en nettbutikk eller ebay eller Finn.no

Men det er ikke mulig å få bestilt fra noen som sender til Norge, eller så er de utsolgt. :lol:

Finn og ebay har ikke hatt det jeg trenger i noen annonser.

Jeg trenger en ny dør til buret.

Er det noen der ute som har et habitrailbur de ikke trenger, eller som kan hjelpe meg å få tak i en dør?

Jeg betaler selvsagt.

Takk for svar :D

Skrevet

Har fått tak i nytt bur på Finn.no og funnet en nettside som heter hippo.co.nz så da ble det orden med habitraillabyrinten min igjen:o)

Men forøvrig så hørte jeg noe jeg egentlig synes er veldig flott. Og det var at det var så vanskelig å få tak i habitrail safari fordi det er kommet regler i EU mot alt for små hamsterbur :ahappy:

De som importerer habitraill til Norge får dem stort sett gjennom en importør i Sverige- som jo er med i EU.

De som lager Habitrail Safari har sluttet å sende til Europa på grunn av forbudet.

Derfor er det bare brukt utstyr å få tak i nå, dersom man ikke får tak i noe som importøren eller en dyrebutikk har liggende.

Nå er min labyrint endel større enn bare habitrail-buret alene. Det er flere bur som er koblet sammen, slik at hamsteret skal få så stor plass som mulig.

Men jeg synes altså det er flott å høre at dyreeiere i Europa må kjøpe større bur til dyrene enn det som var lovlig før :ahappy:

Det er jo ikke forbud i Norge, men det ville ikke vært dumt med en regel om minstemål på bur her heller ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...