Gå til innhold
Hundesonen.no

Habitrail Safari


MinnieMus

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg lurer på om det er noen lesere av dyresonen sin gnageravdeling som vet hvor jeg kan få tak i ekstra utstyr til mitt habitrail bur.

Jeg har et grønt habitrail safari bur som var i bruk til min forrige hamster.

Hamsteren likte labyrintburet sitt veldig godt så jeg vil gjerne bruke det på nytt til en annen hamster.

Når jeg hadde buret framme for å se på det kom jeg til å tråkke på en av delene. :oops:

Derfor har jeg vært over alt i dyreforretninger i Oslo og på nettet for å finne en erstatning.

"Hagen" sine Habitrail-sider på nett forteller at det bare er å notere artikkelnummer og få dyreforretningen til å bestille.

Det har jeg prøvd siden før jul, men ingen bestilte deler kommer til dyrebutikken her jeg bor.

Så gikk jeg til verks for å kjøpe et helt nytt bur.

Det gikk det heller ikke an å få tak i.

Dyreforretningen har sluttet å prøve å bestille fordi det aldri kommer noen ting fra Habitrail.

Så da gikk jeg på nettet for å bestille fra en nettbutikk eller ebay eller Finn.no

Men det er ikke mulig å få bestilt fra noen som sender til Norge, eller så er de utsolgt. :lol:

Finn og ebay har ikke hatt det jeg trenger i noen annonser.

Jeg trenger en ny dør til buret.

Er det noen der ute som har et habitrailbur de ikke trenger, eller som kan hjelpe meg å få tak i en dør?

Jeg betaler selvsagt.

Takk for svar :D

Skrevet

Har fått tak i nytt bur på Finn.no og funnet en nettside som heter hippo.co.nz så da ble det orden med habitraillabyrinten min igjen:o)

Men forøvrig så hørte jeg noe jeg egentlig synes er veldig flott. Og det var at det var så vanskelig å få tak i habitrail safari fordi det er kommet regler i EU mot alt for små hamsterbur :ahappy:

De som importerer habitraill til Norge får dem stort sett gjennom en importør i Sverige- som jo er med i EU.

De som lager Habitrail Safari har sluttet å sende til Europa på grunn av forbudet.

Derfor er det bare brukt utstyr å få tak i nå, dersom man ikke får tak i noe som importøren eller en dyrebutikk har liggende.

Nå er min labyrint endel større enn bare habitrail-buret alene. Det er flere bur som er koblet sammen, slik at hamsteret skal få så stor plass som mulig.

Men jeg synes altså det er flott å høre at dyreeiere i Europa må kjøpe større bur til dyrene enn det som var lovlig før :ahappy:

Det er jo ikke forbud i Norge, men det ville ikke vært dumt med en regel om minstemål på bur her heller ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...