Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen med Bordeaux Dogge her?


Jtk

Recommended Posts

Skrevet

Nei det har jeg ikke... så da blir du sikkert skuffet når du leser innlegget :shocked: men jeg vil bare si at en av mine absolutte yndlingshunder er en Dogge, en svær rød klump "så stor som en ku" ifølge ungene mine.

Han er skjønn, og skremte vannet av alle mannlige håndverkere som jobba i huset hans samtidig med meg :lol: Han løp jo mot dem og ville hilse må vite, og de stakk som olja lyn, ut av porten, mens jeg sto og flira... Så kom han mens jeg malte og skulle LENE på meg så knærne mine gikk i sidelengs vinkel, og jeg er ingen pingle...Og krafse litt bedende på låret med en elefantlabb MED klør, så jeg hadde blåmerke gjennom tykke gode arbeidsbukser...men inni hodet er han liten og søt og vil så gjerne ha litt oppmerksomhet :lol: Herlig hund. I små doser... :yes:

Endel slit må det vel være med så stor hund, er ikke noe jeg selv ville overveie uansett situasjon, men all ære til dere som orker!!

Skrevet

Jeg gikk på valpekurs med en dogge som het Erik av alle ting :whistle: Utrolig søt og snill. av det jeg har sett av rasen vil jeg si det er en super, men ganske selvstendig hund :whistle:

Skrevet

Jeg har hatt en...Og det er en av de mest spesielle hundene jeg har opplevd..Så enkel å ha med å gjøre,så sjarmerende og helt nydelig selfølgelig!Dessverre var hun syk..Men skal garantert ha rasen igjen!

Skrevet
Jeg har hatt en...Og det er en av de mest spesielle hundene jeg har opplevd..Så enkel å ha med å gjøre,så sjarmerende og helt nydelig selfølgelig!Dessverre var hun syk..Men skal garantert ha rasen igjen!
Ja det er en kjempe kos hundrase.. Tror det er ca 144 stk i norge nå!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...