Gå til innhold
Hundesonen.no

Springer


Inu

Recommended Posts

Skrevet

Det var tid for prøvesykling og på sykkelen med Springerfestet har det tydeligvis sjedd noe med girmekanismen under vinterlagring. Den bare rapler og vil ikke bytte til alle gir'ene.

Så da tenkte jeg at det bare er å flytte Springer over på den andre sykkelen, prøvesyklet og funnet OK...

Fant frem verktøy, og var klar til å bytte.

Da fikk jeg en aha-opplevelse. Plutselig skjønte jeg hva de der plasthylsene som hadde ligger flere år i skuffen var til... De var til sykler med tynnere "stamme" for å få festet Springerfestet skikkelig.

Bare så synd at jeg kastet de der "ubrukelige" plasthylsene under en ryddeaksjon for et par år siden.... Verken sambo eller jeg husket hva de var til den gangen.

Men nå vet jeg det...

Så nå skal "Springer-sykkelen" på service for å se om de kan fikse giringen :-)

Vet noen om det fortsatt er mulig å kjøpe "forlenger" til festet lenger?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Vet ikke jeg, men kan du ikke bare justere giret på den syklen springern står på? Er sikkert ikke noe annet enn at giret har blitt litt ujustert i løpet av vintern. Vet du ikke hvordan det gjøres kan du jo stikke innom en sykkelbutikk.

Skrevet
Vet ikke jeg, men kan du ikke bare justere giret på den syklen springern står på? Er sikkert ikke noe annet enn at giret har blitt litt ujustert i løpet av vintern. Vet du ikke hvordan det gjøres kan du jo stikke innom en sykkelbutikk.

Giret var litt vanskelig på slutten i fjor også. Tror sykkelen veltet på den siden en gang... Så jeg har snakket med sykkelbutikken, ja. Bare at de er midt i rushet... Kanskje begynnelsen av neste uke...

Og hva har vi lært...??? Aldri, aldri, aldri kaste noe uten at man er helt sikker på at må ikke får bruk for det en gang.... :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...