Gå til innhold
Hundesonen.no

Springer


Inu

Recommended Posts

Det var tid for prøvesykling og på sykkelen med Springerfestet har det tydeligvis sjedd noe med girmekanismen under vinterlagring. Den bare rapler og vil ikke bytte til alle gir'ene.

Så da tenkte jeg at det bare er å flytte Springer over på den andre sykkelen, prøvesyklet og funnet OK...

Fant frem verktøy, og var klar til å bytte.

Da fikk jeg en aha-opplevelse. Plutselig skjønte jeg hva de der plasthylsene som hadde ligger flere år i skuffen var til... De var til sykler med tynnere "stamme" for å få festet Springerfestet skikkelig.

Bare så synd at jeg kastet de der "ubrukelige" plasthylsene under en ryddeaksjon for et par år siden.... Verken sambo eller jeg husket hva de var til den gangen.

Men nå vet jeg det...

Så nå skal "Springer-sykkelen" på service for å se om de kan fikse giringen :-)

Vet noen om det fortsatt er mulig å kjøpe "forlenger" til festet lenger?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Vet ikke jeg, men kan du ikke bare justere giret på den syklen springern står på? Er sikkert ikke noe annet enn at giret har blitt litt ujustert i løpet av vintern. Vet du ikke hvordan det gjøres kan du jo stikke innom en sykkelbutikk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke jeg, men kan du ikke bare justere giret på den syklen springern står på? Er sikkert ikke noe annet enn at giret har blitt litt ujustert i løpet av vintern. Vet du ikke hvordan det gjøres kan du jo stikke innom en sykkelbutikk.

Giret var litt vanskelig på slutten i fjor også. Tror sykkelen veltet på den siden en gang... Så jeg har snakket med sykkelbutikken, ja. Bare at de er midt i rushet... Kanskje begynnelsen av neste uke...

Og hva har vi lært...??? Aldri, aldri, aldri kaste noe uten at man er helt sikker på at må ikke får bruk for det en gang.... :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...