Gå til innhold
Hundesonen.no

hjelp med bloggen.


Lollipopp

Recommended Posts

Skrevet

jeg har blogg på bloggspott og har nå et problem. jeg har klart å få den meny greie nederst under alle innleggene, hvordan får jeg den på siden? en annen ting, hvordan får jeg kategorier på den meny greia?

jeg er desp!

ingen?

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Skrevet

Har du prøvd å gå på rediger utforming, så dra elementene dit du vil ha de?

For å få kategorier må du være i rediger utforming modus, så trykke på add a page element, deretter velger du hva slags kategori du vil ha.

Håper dette hjelper? Hvis ikke, så si ifra skal jeg prøve å forklare nærmere.

Lykke til. :icon_redface:

Skrevet

Ja jeg har prøvd, men fikk det ikke til , vet ikke hvordan jeg har fått den der den er nå heller :/

Skjønte ikke det siste heller jeg :/

Det går liksom ikke an å da de noe sted på en måte.. Og jeg finner ikke utforming modus.. guud jeg er så dårlig på data :icon_redface:

*Dobbelpost og skrivefeil. Mod Miriam*

Skrevet

Jeg kan prøve igjen. :rolleyes:

Logg inn på bloggen, og trykk på : UTFORMING

Da kommer du til en side det står: LEGG TIL OG ORDNE SIDEELEMENTER.

Her kan du da trykke på: ADD A PAGE ELEMENT, så får du opp en liste over hva du kan legge inn i bloggen. Skal du f.eks. legge inn en link, trykker du på: LISTE OVER KOBLINGER. Trykk da på: LEGG TIL. Så legger du inn adressen og navnet til linken.

Etterpå kan du "dra" rundt på sideelementene. Du kan enten ha de på venstre side, oppe eller nede.

Jeg er fryktelig dårlig til å forklare, men skjønte du noe mer av det nå? :flowers:

Torunn

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...