Gå til innhold
Hundesonen.no

Bronsjemerke prøve og klasse 1 i Grenland Hundeklubb :)


Guest Vicky

Recommended Posts

Her er noen bilder fra trenings helgen vår :) Hadde Joachim på besøk i tillegg, så det har vært en nokså perfekt helg :) Passa bra for å muntre meg opp.

Vi hadde bronskemerke prøve i Grenland hundeklubb og klasse 1, så jeg tok bilde av mine agility venner :P Fikk ikke tatt noe med meg, men det er nå så... skal legge ut med meg senere, noen tok for meg, så de sender snart :P Vicky vant uoff klasse 1 :P Ingen feil :D Hun fikk også bronsjemerket. der hadde hun et riv da... men ellers gikk det kjempe bra :P Hun hadde et utrolig godt driv.. nå kjenner vi oss klare til å prøve igjen i klasse 1 offisiellt :P

Hele gjengen er klar for agility

gjengen8xc.jpg

Sandra, en av mine beste venner :D:D

sandra7es.jpg

sandra27gm.jpg

Sandra og Balder går ag

balder19zm.jpg

balder24kp.jpg

balder35rk.jpg

Sa noen pølse?

balder42bd.jpg

Phalenen Dennis er klar for bronsjemerket :P

dennis7sr.jpg

se de søte ørene :)

dennis23uv.jpg

Her er de i gang

dennisagility3rs.jpg

dag25bs.jpg

dag31jd.jpg

dag48go.jpg

dag52wq.jpg

Det tar på kreftene :P

ferdigd9od.jpg

Machi og Yvonne setter igang :D

machi0li.jpg

machi28pe.jpg

Mozart og Thes går ag for aller første gang

mozart5ek.jpg

Han er skikkelig ivrig!

mozart27gc.jpg

mozart35de.jpg

mozart40zm.jpg

thes er trøtt :P

therese4ur.jpg

My og Sol går agility for aller første gang offisiellt

my8ai.jpg

my20zc.jpg

my36vu.jpg

myogsol0tx.jpg

Jeg vil gå klasse 1 nå!!! få rævva i gir far!

mrgandhi4ru.jpg

Bjørn og Mr Gandhi er klar for klasse 1.(rakk desverre ikke å ta bilder av dem i aksjon.) Bjørn er den flinke og morsomme instruktøren vår, og faren til Thes :D

bjrnogmrgandhi5so.jpg

Tussi går Agility :D Eneste dalmantineren jeg kjenner med farten til en BC :D

tussi7jt.jpg

Tessa, Grenland hundeklunns lille prinsesse. henne er det fart i!

tessa9fr.jpg

tessa29ht.jpg

Så var det tid for kanel boller, brus, kanel kake, vaffler og Yvonnes kjempe gode kake som du ser på bildet!

kake6gw.jpg

Dommeren gir oss tips og triks i pausen(hun som står oppreist i hvit genser)

dommer0tl.jpg

My(står oppreist) og oldemoren Læss leker

myoglss4du.jpg

Læss sier ifra når det trengs:D

lsssierifra3kh.jpg

Læss, Sol og My(Sol er jenta som kennel Sol`s amazing er oppkalt etter, også er Vicky oppkalt etter henne(hele navnet hennes er Sol Victoria).

lsssologmy7db.jpg

Meg og Joachim, verdens beste gutt :D Har masse bilder av ham, men får ikke legge ut hvor han viser ansiktet tydelig :P

lovers4tk.jpg

Spice viser at han er verdens peneste :D Han er en 75% ranch aussie. ME LIKE! Finnes få som er så bra som ham :) Han er kun 5 mnd.

spice7yt.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Masse flotte bilder! :) *elsker bilder* Hihi..

Nååh.. sååå søte dere er da! :)

tusen hjertelig takk :P hyggelig å høre sånt.. :P Vi hadde en kjempe korslig helg. er bare enda mer forelska.... har bestemt oss for at hvis vi holder sammen til neste år skal han gå på vgs her i skien så han må flytte hit :) Blir fint å kunne se hverandre oftere.... men uansett er han verdt å vente på :D:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

så masse fine bilder :) den kaka så god ut altså :-o :)

Dere var søte sammen ja :)

hihi, det var den og :P :P hele ble hvertfall spist opp... mange av stykkene ble det av meg :oops:

Takk for at du syns det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser kjempegøy ut med ag :mrgreen: Og iallefall viss psusegodbiten er kake OG kanelruller, det beste i hele bakeverdenen :)

JAA :):P kom å tren med oss en gang :P her er det kake, og alt :) noen ganger har vi til og med middag og desær. hehe... folka i klubben er glade i å lage mat :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine bilder.. :)

Så ut som dere koste dere.. :)

Du og Joachim var jo søte sammen.. hehe..  

Hvor ble det av bildene av Vicky?  :-o

Tusen takk :D

ja, det var det da :D kommer bilder av henne så snart som mulig :P de andre på agilityen tok masse bilder, så jeg regner med jeg får dem imorra :P vi har tatt et veldig fint bilde med gjengen samlet rundt, og oppå møna :) ble råstilig... med meg og Vicky på topp, hehe.... skal legge dem ut så snart jeg får dem :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Se på dere to da!! :) :) :P Søte er dere!!  

(hehe, vil han ikke at du legger ut "hodebilder" av ham ? :P:D)

hehe, han hater å bli tatt bilde av :D jeg har tatt en god del fine bilder med ham.. fikk til og med tatt et fint portrett bilde av ham :) også har jeg bilde hvor han sover... hihi... han lager så søte lyder når han sover.. han snorker, men på en utrolig søt måte :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:):):P:P:P Da er du forelska, når snorking er søtt!!!! :P:P:P:)

Men er kjempe glad på dine vegne!!!! Finnes ikke bedre følelse.... :D:D

Kjempe fine bilder!! :D Tequila har bronsemerket i ag hun også!!! :D

hihi... han snorker utrolig skjønt... deilig å høre på... :D det er så harmonisk og myk snorrking... *savne* blir bare mer og mer forelska for hver gang jeg tenker på ham.... :)

fint du likte bildene :D morro med bronsje merket... har grua meg en stund nå :D endelig torde jeg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...