Gå til innhold
Hundesonen.no

Bronsjemerke prøve og klasse 1 i Grenland Hundeklubb :)


Guest Vicky

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder fra trenings helgen vår :) Hadde Joachim på besøk i tillegg, så det har vært en nokså perfekt helg :) Passa bra for å muntre meg opp.

Vi hadde bronskemerke prøve i Grenland hundeklubb og klasse 1, så jeg tok bilde av mine agility venner :P Fikk ikke tatt noe med meg, men det er nå så... skal legge ut med meg senere, noen tok for meg, så de sender snart :P Vicky vant uoff klasse 1 :P Ingen feil :D Hun fikk også bronsjemerket. der hadde hun et riv da... men ellers gikk det kjempe bra :P Hun hadde et utrolig godt driv.. nå kjenner vi oss klare til å prøve igjen i klasse 1 offisiellt :P

Hele gjengen er klar for agility

gjengen8xc.jpg

Sandra, en av mine beste venner :D:D

sandra7es.jpg

sandra27gm.jpg

Sandra og Balder går ag

balder19zm.jpg

balder24kp.jpg

balder35rk.jpg

Sa noen pølse?

balder42bd.jpg

Phalenen Dennis er klar for bronsjemerket :P

dennis7sr.jpg

se de søte ørene :)

dennis23uv.jpg

Her er de i gang

dennisagility3rs.jpg

dag25bs.jpg

dag31jd.jpg

dag48go.jpg

dag52wq.jpg

Det tar på kreftene :P

ferdigd9od.jpg

Machi og Yvonne setter igang :D

machi0li.jpg

machi28pe.jpg

Mozart og Thes går ag for aller første gang

mozart5ek.jpg

Han er skikkelig ivrig!

mozart27gc.jpg

mozart35de.jpg

mozart40zm.jpg

thes er trøtt :P

therese4ur.jpg

My og Sol går agility for aller første gang offisiellt

my8ai.jpg

my20zc.jpg

my36vu.jpg

myogsol0tx.jpg

Jeg vil gå klasse 1 nå!!! få rævva i gir far!

mrgandhi4ru.jpg

Bjørn og Mr Gandhi er klar for klasse 1.(rakk desverre ikke å ta bilder av dem i aksjon.) Bjørn er den flinke og morsomme instruktøren vår, og faren til Thes :D

bjrnogmrgandhi5so.jpg

Tussi går Agility :D Eneste dalmantineren jeg kjenner med farten til en BC :D

tussi7jt.jpg

Tessa, Grenland hundeklunns lille prinsesse. henne er det fart i!

tessa9fr.jpg

tessa29ht.jpg

Så var det tid for kanel boller, brus, kanel kake, vaffler og Yvonnes kjempe gode kake som du ser på bildet!

kake6gw.jpg

Dommeren gir oss tips og triks i pausen(hun som står oppreist i hvit genser)

dommer0tl.jpg

My(står oppreist) og oldemoren Læss leker

myoglss4du.jpg

Læss sier ifra når det trengs:D

lsssierifra3kh.jpg

Læss, Sol og My(Sol er jenta som kennel Sol`s amazing er oppkalt etter, også er Vicky oppkalt etter henne(hele navnet hennes er Sol Victoria).

lsssologmy7db.jpg

Meg og Joachim, verdens beste gutt :D Har masse bilder av ham, men får ikke legge ut hvor han viser ansiktet tydelig :P

lovers4tk.jpg

Spice viser at han er verdens peneste :D Han er en 75% ranch aussie. ME LIKE! Finnes få som er så bra som ham :) Han er kun 5 mnd.

spice7yt.jpg

Skrevet
Masse flotte bilder! :) *elsker bilder* Hihi..

Nååh.. sååå søte dere er da! :)

tusen hjertelig takk :P hyggelig å høre sånt.. :P Vi hadde en kjempe korslig helg. er bare enda mer forelska.... har bestemt oss for at hvis vi holder sammen til neste år skal han gå på vgs her i skien så han må flytte hit :) Blir fint å kunne se hverandre oftere.... men uansett er han verdt å vente på :D:)

Skrevet
så masse fine bilder :) den kaka så god ut altså :-o :)

Dere var søte sammen ja :)

hihi, det var den og :P :P hele ble hvertfall spist opp... mange av stykkene ble det av meg :oops:

Takk for at du syns det :)

Skrevet
Kjempekoselige bilder. Kjekt å se at du ser lykkelig ut :) Fortsatt god helg :)

tusen tusen takk :P

Skrevet
Ser kjempegøy ut med ag :mrgreen: Og iallefall viss psusegodbiten er kake OG kanelruller, det beste i hele bakeverdenen :)

JAA :):P kom å tren med oss en gang :P her er det kake, og alt :) noen ganger har vi til og med middag og desær. hehe... folka i klubben er glade i å lage mat :)

Skrevet

Fine bilder.. :)

Så ut som dere koste dere.. :)

Du og Joachim var jo søte sammen.. hehe..

Hvor ble det av bildene av Vicky? :-o

Skrevet

Se på dere to da!! :) :) :P Søte er dere!!

(hehe, vil han ikke at du legger ut "hodebilder" av ham ? :P:))

Skrevet
Fine bilder.. :)

Så ut som dere koste dere.. :)

Du og Joachim var jo søte sammen.. hehe..  

Hvor ble det av bildene av Vicky?  :-o

Tusen takk :D

ja, det var det da :D kommer bilder av henne så snart som mulig :P de andre på agilityen tok masse bilder, så jeg regner med jeg får dem imorra :P vi har tatt et veldig fint bilde med gjengen samlet rundt, og oppå møna :) ble råstilig... med meg og Vicky på topp, hehe.... skal legge dem ut så snart jeg får dem :)

Skrevet
Se på dere to da!! :) :) :P Søte er dere!!  

(hehe, vil han ikke at du legger ut "hodebilder" av ham ? :P:D)

hehe, han hater å bli tatt bilde av :D jeg har tatt en god del fine bilder med ham.. fikk til og med tatt et fint portrett bilde av ham :) også har jeg bilde hvor han sover... hihi... han lager så søte lyder når han sover.. han snorker, men på en utrolig søt måte :)

Skrevet
han snorker, men på en utrolig søt måte :)

:):D:D:D:D Da er du forelska, når snorking er søtt!!!! :P:P:):)

Men er kjempe glad på dine vegne!!!! Finnes ikke bedre følelse.... :D:D

Kjempe fine bilder!! :D Tequila har bronsemerket i ag hun også!!! :D

Skrevet

:):):P:P:P Da er du forelska, når snorking er søtt!!!! :P:P:P:)

Men er kjempe glad på dine vegne!!!! Finnes ikke bedre følelse.... :D:D

Kjempe fine bilder!! :D Tequila har bronsemerket i ag hun også!!! :D

hihi... han snorker utrolig skjønt... deilig å høre på... :D det er så harmonisk og myk snorrking... *savne* blir bare mer og mer forelska for hver gang jeg tenker på ham.... :)

fint du likte bildene :D morro med bronsje merket... har grua meg en stund nå :D endelig torde jeg...

Skrevet

buinhol1dy.jpg

Her er et bilde til... kommer fler snart :) dette er gjengen som tok bronsjemerket :) jeg er øverst oppå møna :P

Skrevet

dommern het vel ikke Gondola?? hehe..

ligna veldig nemlig.. hun er instruktør i hundeklubben vår, jeg kjenner henne litt :)

og spice er en hunn :) hihi..

Skrevet

Så morsomt, Gondola er jo instruktør i hundeklubben jeg og Taran er i, som Taran også sier, det er litt gøy da:) som Taran sier så er Spice en jente hund :)

Skrevet

ja, jeg skrev sikkert feil.. Spice er ei lita bærte. hihi :) Hun er en grei dommer hun.... artig å se hu gå med bikkjene sine :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...