Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund savnet siden lørdag


Elin

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke om dette er rette plassen å sette inn denne linken.

Rop ut om det finnes en bedre plass.

Er hunden til ei venninne av meg dette gjelder. Send gjerne vidre til andre om du bor i nærheten. Kommer vistnok annonse i morgen i papirutgave.

Er vinter enda her nord å surt å kaldt...

http://www.ht.no/incoming/article147011.ece

Skrevet

Huff..stakkars lille hund !

Håper noen finner henne, så ho kan komme hjem til eieren sin igjen.

Hold oss oppdatert om hvordan letingen går, om det er sett spor etter henne osv...og selvfølgelig når ho kommer tilbake.

(Man må jo være optimist..)

Skrevet

Uff dette må føles tungt ut for eierne å ikke vite hvor hunden er. Håper så innerlig at noen har tatt hunden til seg å kontakter eierne med en gang de ser annonsen.

Skrevet

Var ingen som hadde tatt kontakt med eieren i dag selv om det var oppslag i avisa...

De skal vistnok ta kontakt med synske i kveld...

Kan jo hende hunden kom for nært elgen eller noe...

Skrevet

Får håpe at de synske kan få opp noe om situasjonen slik den er akkuratt nå. Får inderlig håpe at hunden fortsatt er i live ennå. Mitt hjerte er med eierne som sitter i uvissthet.

Skrevet

Jeg syns det er merkelig at hunden ikke har kommet til rette enda. Det er jo utrolig mange folk og hunder som fartes i akkurat det området. Men hun kan jo ha kommet ganske langt siden lørdagen da siden det er skaresnø og en så lett hund kan fartes utenom skiløypene og veiene. Krysser fingrene for at hun har snart kommer til rette, stakkars.

Skrevet
Ny artikkel om Tara i Harstad Tidene

http://www.ht.no/incoming/article148905.ece

Står også litt om de synske i artikkelen

Uff får bare mere vondt av hele denne saken her jeg. Skjønner at det kan være forvirrende for eierne å få varsel om at hunden kan være død,men når man ikke kommer over kroppen på hunden hadde jeg nok stusset litt på det selv. Hadde nok ikke gitt opp håpet heller. Håper så innerlig at hunden fortsatt er i live. Om jeg så bodde merkere skulle jeg ha hjulpet til i leteaksjonen.

Har det vært sporhunder som har hjulpet til i leteaksjonen? Kanskje det hadde funket med å komme på sporet av hunden? Eller nå spom det er så lenge siden unden forsvant er det kanskje like håpløst... :icon_redface:

Skrevet

Kjemptrasig for både eier og hund.

Håper de finner den frisk og like hel.

Om det nå er sånn at hunden er død, er det likevel bedre om den blir funnet enn om de aldri får vite.

I hvertfall tenker jeg sånn i forhold til mine hunder.

Blir nok å se litt mer nøe rundt meg når vi lufter hundene mellom klassene i helgas utstilling i Harstad.

Huff, de komentarene man kan lese under den siste artikkelen altså.

Den vitner om liten forståelse blandt folk altså!

Hva er problemet med å bare la være å lese om saken da?

Blar jammen gjennom mange sider i avise som ikke interesserer meg daglig, uten at jeg føler trang til å komentere det på en heller stygg måte.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...