Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har et problem med hunden min når vi er ute på tur. Han er så glad i mennesker, at han har helst lyst å hilse på alle han møter. Når han var mindre så var det ikke noe problem, for da ville helst alle hilse på han også! Han så ut som en liten bamse som valp, og dette vekket mye positiv oppmerksomhet på tur. Men etterhvert som han ble eldre (og ikke minst større!) sluttet folk å ville hilse på ham..

Nå er han ett år, og har i de siste månedene blitt virkelig fæl å gå tur med... Han vil hilse på alle han møter, men ettersom han ikke får den samme responsen som han var vant til å få, blir han oppgitt. Det resulterer ofte i at han da strekker seg mot de han møter, noe som ikke er så behagelig for noen parter dersom dette er på en smal sti eller vei!

Jeg har prøvd å lokke ham til å se på meg mens vi går forbi andre, men til ingen nytte. Heller ikke godbitene er mer spennende enn fremmende mennesker.. Håper på å få noen nye tips? Er det noen som har noen gode råd? :no:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...