Gå til innhold
Hundesonen.no

Mudi


kakao

Recommended Posts

Skrevet

Du kan lese litt om mudien her: www.sigerdriva.no

Ellers egner de seg veldig godt til div hundesport. Men de krever mye sosialisering/miljøtrening som unge.

De har ofte mye temperament, høyt aktivitetsnivå, og vil mye hele tiden.

I Norge finns det for tiden 12stk...

Skrevet

Ja, vet at de er veldig aktive og krevende :) Men virker som en veldig fin rase, også er de jo nydelige!

Så på youtube og virker jo som de er veldig gode i agility::

http://www.mudi.de/mudi-in-not/assets/images/kep91.jpg

Hannhunder: 41-47cm, ideal 43-45 cm. Tisper: 38-44cm, ideal 40-42 cm. Passe store det.

http://www.mudi.ca/pb/wp_9de765f4/images/i...9ddbdbc5b43.JPG

Et bilde jeg fant av en mudi som går agility :)

Skrevet

Takk for linkene, imponerende å se! Virker som en kjempeflott og aktiv rase, som passer til mange hundesporter. Alltid moro å finne ut mer om nye hunderaser. Hundene dine var forresten kjempeflotte på hjemmesiden din! Kjempespennede rase!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Du kan jo sende en PM til Nirm her inne på hundesonen.. Han har hatt Mudi som han drev både gjeting og lydighet med. .han kan sikkert fortelle deg masse om rasen..

Skrevet

Gå innpå denne linken: http://www.canis.no/oppdretter/rasepres.php?raseid=25

Der står det en del ; )

Str: Middels

Aktivitetsbehov: Stort

Pelslengde: Krøllete

Behov for pelsstell: Lite

Allergivennlig: Nei

Mankehøyde: Hannhunder: 41-47cm, ideal 43-45 cm. Tisper: 38-44cm, ideal 40-42 cm

Vekt: Hannhunder: 11-13 kg Tisper: 8-11 kg.

Farge: -Sort.

-Blue merle, dvs sortflekket, stripet, tigret eller flekket på en mørkere eller lysere bunn.

-Askegrå.

-Brun.

-Hvit.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...