Gå til innhold
Hundesonen.no

Diaré


Recommended Posts

Skrevet

Borderen min har fått diaré. Startet mandag kveld, og har flere grøtete avføringer daglig, og også vanntynne. Aner ikke hva det kommer av, og har prøvd å gi Canikur tabletter. Gir også litt kokt ris. Nå for litt siden måtte han ut igjen, og da var avføringen helt gul og tynn. :oops:

Noen som vet hva dette kommer av, og ikke minst hvordan kan jeg bli kvitt det fortest mulig? Vi skal nemlig på kurs til helgen, og da er det en fordel å slippe diaré! Veldig fint om noen kan hjelpe meg! ;)

Skrevet

Fast hunden; ikke gi den mat. Fortsett med Canikur. Supplèr med Zoolac (reseptfritt). Sørg for at den får nok væske, tilsett gjerne pulver for sånt som du får kjøpt hos dyrlege, elektrolytter, var det det het?. Begynn forsiktig med ris og fiskeboller og cottage cheese når hunden er blitt tom i magen og ikke bajser mer. Men spørs om du blir kvitt det til helgen, da..

Skrevet
Kok en gulrot så den nesten går i oppløsning å gi. Det fungerer helt fantastisk!

Denne kan eg skrive under på! Gi hunden kun kokt gulrot i en dag, eg kokte og gav til frokost og kvelds.

Skrevet

Her var det mange gode råd!

Torsdag gikk vi til dyrlegen, og det var ingen vanlig diare. Det var tykktarmsbetennelse. Vet ikke helt hva som har utløst det, men med fôrbytte og pro-kolin gikk det heldigvis over. Han har vært frisk og rask hele tiden, så vi dro på kurs uten diare...

Takk alle sammen! Gulrota skal jeg huske på - det var nytt for meg. Hvor mye gir dere forresten??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...