Gå til innhold
Hundesonen.no

Chinese Crested Powder Puff


Wheaten terrier

Recommended Posts

Noen som kan fortelle litt om rasen?

Gemytt? Farge? Lettlært? Reservert? Forsiktig? Frampå? Bilder? Fryser lett? Trenger klær? Liten (hvor stor i forhold til et voksent menneske?) ? Hvor mye tåler den? Hva tregner den av mosjon?

Ble litt sjarmert av rasen, powder puff typen. :D Så om noen kan fortele litt om den?

Kan det forresten bli født en valp uten pels i et Powder puff kull?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Selvsagt....... :roll: Men det er litt kjekkere å høre ting fra folk som har personlige erfaringer med rasen.. Og som gladelig forteller om dårlige sider, og ikkje gjør alt rosenrødt! Kontakte oppdretter, joda, men ikkje alle svarer på mail, og å ringe blir litt feil i mine øyner, når eg ikkje har bestemt meg 100% for om det er den rasen eg vil ha, og når det er såpass langt frem i tid, om det i tillfelle skulle skje :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Noen som kan fortelle litt om rasen?

Gemytt? Farge? Lettlært? Reservert? Forsiktig? Frampå? Bilder? Fryser lett? Trenger klær? Liten (hvor stor i forhold til et voksent menneske?) ? Hvor mye tåler den? Hva tregner den av mosjon?

Ble litt sjarmert av rasen, powder puff typen. :D Så om noen kan fortele litt om den?

Kan det forresten bli født en valp uten pels i et Powder puff kull?

Jeg tror, bortsett fra når det gjelder pelsen og tennene, at resten er likt chinese crested, naken versjon :P

se f.eks her: http://chinesecrested.no-ip.com/index.php Mye info

og her http://www.yourpurebredpuppy.com/reviews/c...secresteds.html

Har en naken cc. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tennene? :?

De nakne mangler vanligvis kinn-tennene (premolarene). Selv om det er litt variasjoner også. Er visst noen som har bedre tenner nå (og mer hår :roll: ). Tannmangelen henger sammen med samme genet som fører hårløsheten,så de med pels har normale tenner/ fullt tannsett.

Bortsett fra evt. apport-trening, så er ikke tannmangelen noe problem da. Spiser fint tørrfor og bein. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Her er en link til en superduper hjemmeside om rasen:

http://www.sunstreaker.com/

En annen side som man bare er nødt innpå er denne siden her:

http://www.chinesecrested.no/

Her er det nesten 30 000 cresteder innlagt fra hele verden - både med og uten hår!!! :D I tillegg er det artikler om hvordan rasen er temperamentsmessig og helsemessig, samt at der er sider om hvordan man skal passe pelsen til de med hår og hvordan man går fram på de uten hår. Anbefales!!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...