Gå til innhold
Hundesonen.no

God Cavalier kennel?


Aya

Recommended Posts

Jeg eelsker cavalier, spesielt blenheim.. Så om ca to år så regner jeg med at jeg skal ha det.. Men det skader jo ikke å starte å lete tidlig, for å finne riktgi kennel og oppdretter.. =) Takk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tanten min driver en veldig god cavalier kennel. Hun oppdretter ruby oh black and tan.

Safira Maritza heter kennelen og du kan finne linken hennes på linkesiden på hjemmesien min.

Hundene hennes har bra gemytt og hun avler i godt hjemmemiljø

Lenke til kommentar
Del på andre sider

www.freetains.com

Hun er en kjempeflink dame og er veldig seriøs, de fleste hundene hennes har gjort det veldig bra.

Hun er den som har drevet lengst med cavalier i norge. har drevet oppdrettet i over 20 år.

hun har alle fargene.

Jeg har etpar jeg IKKE vil anbefale også, men tror ikke jeg skal skrive de her...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har også et par jeg ikke ville anbefalt...

men kanskje Freetain's er litt langt unna, Aya....?

Det har jo ingenting å si hvor langt unna oppdretteren er..Her er det HUNDEN det skal telle på. Folk er i andre land og tar til seg hunder fordi at akkurat DEN oppdretteren har hunder som en liker...

Nei huff ikke velg hund etter hvor nærmt den er!!! :-o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok - deres mening - jeg kunne aldri ha dratt til f-eks. Alta for å få en Kooiker - mamma og pappa hadde ikke giddi...

Da får dere bare ta konsekvensene av å ta den første og beste oppdretter da.

Dere kan være shit heldig og treffe en særiøs oppdretter i nærheten av dere, men hvis man skal ha en hund som skal passe til det DERE skal bruke den til,ha det gemyttet DERE vil ha og det utseendet så må dere LETE

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat i dette tilfellet går det greit, nå skal jeg bruke good tid og lete lenge.. Men Cavalier er en såppas stor rase, så jeg kan jo ha flaks og finne en i nærheten.. Avstand spiller en rolle hvis du vil være aktiv fra valpen er født, og det vil gjerne jeg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg reiste rundt 70 mil for å hente Zico jeg og det er jo de som reiser mye lenger enn meg også. :wink:

Mens mamma kjøpte av den som bodde nermest her, men det viste seg å ikke være så veldig lurt.. er ting jeg har fått vite om den oppdretteren i ettertid som slettes ikke er bra! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...