Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighet i teori og praksis


jeanette-k

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har denne boken? Hva syns dere om den, er den bra? Er det vert å lese den? Lurer på å kjøpe den, men er litt usikker, siden den er så dyr (har ikke lyst å kaste bort pengene mine på noke som ikke er bra), tenkte derfor at jeg kunne høre hva folk syns om den før jeg bestemmer meg.

Skrevet

Hvis du klikkertrener og vil satse på LP så er denne boken et absolutt must! Fantastiske løsninger og eksempler på innlæring av lydighetsøvelser i alle LP-klassene, med flotte illustrasjoner. I tillegg forklarer den alt en bør vite om klikketrening før en setter i gang med den praktiske biten.

Kan virkelig anbefale den :P

Skrevet

Jeg hadde ikke kunne vært denne boken foruten! En fantastisk bok, faktisk den beste hundetreningsboken jeg har lest. Veldig lettlest, beskrivende og enkelt forklart. Er virkelig verdt pengene!

Skrevet

Veldig dyr og flott og fin og tykk bok, som er helt perfekt som bokstøtte til de andre bøkene mine...

Slik er det når man løfter opp boka, ser på den, og hvor tykk den er, sukker og setter den tilbake i hylla.. <_< :P

Men slik jeg har forstått det så er det en kjempeflott bok! Og for den som har litt mer tiltak i kroppen enn meg, så tror jeg den er et perfekt hjelpemiddel innenfor lydighet og positiv trening.

Jeg skal lese min endag jeg også... En dag... :closedeyes:

Skrevet

Den er kjempebra! Aysha er en slik "crossover" hund (er det ikke det det heter) Jeg tenkte jeg skulle lære litt mer om hundetrening, så jeg kjøpte "Klikkertrening for din hund" og "Lydighetstrening i teori og praksis" og ble fullstendig overbevist :P

anbefales!

Skrevet

Jeg kaller denne boka for bibelen min:) Den er absolutt verdt å anbefale om du er interessert i Lydighet. Hvis du kun er interessert i hverdagslydighet holder det nok helt sikkert bare å kjøpe "Klikkertrening for din hund", hvis ikke du har den da!

Skrevet

Har sett at den er på tilbud og 40% er den del, derfor jeg tok å spurte her :D

Jeg har "Klikkertrening for din hund" og liker den veldi godt, men jeg vil litt mer inn i Lydigheten. Men etter å ha sett hva folk sier om den, så tror jeg at det blir et bok kjøp på meg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...