Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig i magen under løpetid


Recommended Posts

- er dette vanlig?

Hunden fikk sin første løpetid forrige uke, og har siden da hatt en litt underlig mage: Hun bæsjer sikkert fem-seks ganger i løpet av en dag - naturlig nok veldig lite av gangen, i tillegg til at det er mørkere enn vanlig.

Noen som har lignende erfaringer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, det minner meg om Tullas første løpetid, det! Hun var i "rette alderen" for å få løpetid, og vi var inne på kjøkkenet. Jeg holdt på å ta ut søpla, og Tulla stakk snuten frem for å snuse på hva jeg holdt på med. Plutselig, uten kontroll eller forvarsel, spruter det bajs ut av henne! Det startet faktisk å sprute FØR hun rakk å sette seg ned! Jeg skjønte absolutt ingenting, men styrtet ut med henne slik at hun kunne gjøre fra seg mer hvis hun måtte. Det måtte hun ikke, jeg gikk inn og vasket opp fra gulvet, og da så jeg at det også hadde kommet blodflekker. Sånn startet altså hennes første løpetid, og det har aldri skjedd igjen, så jeg vet ikke hva det var. Hun var heller ikke dårlig i magen senere på dagen eller dagene etter, det var kun akkurat idet løpetiden startet, så jeg skjønner ikke helt hva som skjedde. De andre løpetidene har heldigvis ikke startet sånn, hehe.. :) Det var kun den første gangen, så du er i alle fall ikke alene om å ha opplevd dårlig mage i forbindelse med første løpetid, og det kan jo hende at den neste ikke starter sånn. :) Kan jo håpe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...