Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som har overnattingsplass til oss i Bergen?


LouDan

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

På fredag var det meninga at jeg og mamma skulle ta toget bort til Bergen og bo hos venninna til mamma. Men så havnet mamma på sykehuset. Det begynte med at hu hadde problemer med å puste på onsdag, men det gikk over. Så begynte hu å føle seg dårlig utover kvelden, og torsdag morgen kom hu inn på rommet mitt og sa at hu skulle dra på sykehuset for å bekrefte eller avkrefte at hu hadde lungebetennelse. Da hu kom dit sa de at hu kanskje hadde hatt et lite hjerteinfarkt. Hu ble innlagt og undersøkt. De har gått vekk fra forklaringen om at det var et hjerteinfarkt. De fant en forkalkning i en hjerteklaff så skal hu overføres til Ullevåll og få en operasjon. Det er ingen alvorlig operasjon, men hu vil mest sannsynlig ikke være i form til å dra til Bergen til helga.

Derfor lurer jeg på om det er noen som har ekstra plass til meg og dyret, eventuellt som har lyst til å bli med å spleise på hotellrom eller lignende. Det er meg, Julie, og mudien min Bajnok :icon_confused:

Skrevet

Hvis det er helt umuligt for dig, så har vi et ekstra lille rom som du kan låne.

Vi bor i sentrum 10-15 minutters gang fra bystationen, eller man kan tage garagebussen(gratisbus) hertil.

Bussen til Bønes går hver time fra et stoppested 5-10 minutter herfra.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...