Gå til innhold
Hundesonen.no

Cool`n Dry Håndkle


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har erfaring med dette håndkleet Cool`n Dry? Tørker det fort etter bruk (fortere en vanlig håndkle?) og er det så effektivt som de "skryter" av?

Er det sånn type mikrofiber stoff som man får "fnatt" av å ta på, ala pusestoff som ofte babytøy er lagd av. Jeg får frysninger av sånt:)

Eller skal jeg kjøpe noe annet, eller bare holde meg til "menneske håndklene" jeg har brukt. Er ikke store hunden, men må i dusjen bare hun beveget seg ute på fuktig bakke <_< så det blir jo litt våte håndkler hengene på badet.

Skrevet
Jeg har et sånt. HAr brukt det til å kjøle ned med. Er helt fantastisk syns jeg. :icon_redface:

Ja, man kan jo bruke det til det også. Er litt sånn "alt i ett" akrig:)

Tror jeg bestiller det jeg..

Skrevet
Og det er forresten ikke sånn pusestoff. :blink:

Å så bra. Hvis ikke måtte jeg ha hatt på hansker når jeg hadde tatt i det :icon_redface:

Skrevet

Skjønner deg godt jeg... Har angst av å ta på forskjellige ting selv jeg.

Papp foreksempel.... :closedeyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...