Gå til innhold
Hundesonen.no

Nesten ny her!


insolita

Recommended Posts

Skrevet

Registrerte meg for over 2 år siden, men av en eller annen grunn så ble jeg ikke værende. Mon tro om det var på den tiden nettet mitt omkom. Siden det er SÅ lenge siden jeg var her må jeg vel presentere meg på nytt. Siden enkelte ting er nytt siden forrige gang, så lager jeg en helt ny en.

Jeg er venninne av Renate A med Chicka her inne, og eier ett stykk dalmatiner. Han har nå passert 11 år, men er fortsatt temmelig valpete. Jeg overtok han når han var 5 1/2, og siden han ikke er stilt ut og jeg måtte skrive under på at jeg ikke skulle benytte han i avl, tok jeg likegreit testiklene hans ganske kjapt.

For de dalmisinteresserte:

Far: Rocca al Mare Allegro ad Jillocs (Dennis)

Mor: Jilloc's Young Darling Doll

Baion lever livets glade dager og er part time lover for Renates Chicka. Bosatt i Tønsberg for øyeblikket, og dermed er forholdet med Chicka litt long distance.

Jeg er 24 år og går fortiden på lærerhøgskolen. Ganske nylig kjøpt meg nytt kamera og, i frykt for å ikke ha nok minner om dalmisen når han vandrer hen (foreløpig ser han så fresh ut at man skulle tro han lett runder 20, men realismen sier jo noe veldig annet).

Skrytebilder av vidunderet:

I kjent positur i sofaen

DSC00502.jpg

Og som hestehund må en også prøve hesteutstyr... Her med ørehette

DSC00776.jpg

Lite hodebilde fra i fjor sommer

0706030008.jpg

Og så litt med mitt nye kamera. Han bare oser av livsglede

galdalmis.jpg

Fant ikke noe godt oppstilt bilde av han, så det får jeg se å ta. I mellomtiden får dette duge

Baion-1.jpg

Og ett der han hilser på en eller annen som kom løpende løs når vi var på stranden

dalmisogrambo.jpg

Skrevet

Takk for det. Den flotte hunden har akkurat klart å påføre seg selv blodig hale og blodstriper på ryggen. Selvskader av ren lykke. Halen går i ett kjør, så han har tatt den på en dørkarm tenker jeg. Før jeg fikk han hadde han faktisk mistet ytterste delen av den på samme måte. Happydalmis :lol:

Skrevet

Hej hej og velkommen tilbage, håber at du kommer til at trives her.

Sikke ogle gode billeder af en dejlig dalmis, jeg er helt vild med billedet hvor han løber, der har han et herligt udtryk :brr:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...