Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Kr.sand 03.05-04.05


Barooo

Recommended Posts

Nå som påmeldingsfristen nærmer seg, så hadde det vært kjekt å høre, hvem som har tenkt seg hit?? :thumbs:

Jeg skal dit med Tasha, ihvertfall, er ikke sikker på om Willy blir med!

Skal også sannsynligvis handle en Elghund tispe, det skal bli kjekt! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Vi har tenkt oss opp dit- Men det vet du allerede :thumbs: Hvem vi stiller er litt usikkert ennå, men tror nok jeg tar med både Dennis & Echo- Vi får se.

Ordinær frist er 31.1... Da kan jeg iallefall vente til vi er ferdige med NKK Bergen før jeg melder på.

Regner med at campingvogna blir luftet for første gang på denne turen. Tror nok det kommer fler Basenjier hit enn i Bergen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kommer sannsynligvis med nydelige Zack'en min :rolleyes: som skal gå i åpen og kanskje Ivo i junior :lol: Så håper jeg at det blir noen andre hunder jeg får handle denne gangen også...

Så trenger noen hjelp er det bare til å si ifra :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, så fort fristene kommer for tiden da...

Ser ann resultatet i helgen, så blir det nok Aris, datteren i Stavanger en eller begge dager :hmm:

Ombestemte meg, så tok en JK tispe hver av dagene, hadde lyst til å stille begge :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har meldt på Dennis i åpen unghund... Og er VEELDIG usikker på Echo. Skel jeg melde på?? Eller...?

For:

-Når vi først drar så lengt er det liksom greit med mer enn en å stille. Øker sjansene

-Teknisk sett føler du da at det ikke blir like dyrt. Egentlig veldig ulogisk, men jeg føler liksom at da deler man reiseutgifter o.l på to hunder, og ikke bare en.

-Det er alltid koselig å ha med seg Echo!

Mot:

-Echo har alt han kan få i Norge. N ch tittel og to Cacib. Dennis har bare ett norsk Cacib. I teorien kan derfor Echo "ta" et cacib fra Dennis (om vi er så heldige, da)

-Det koster faktisk pæeng. (Hadelandsk for penger)

Føler et "jeg må bestemme meg- fort- press".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...