Gå til innhold
Hundesonen.no

Erstatning, sal


Stine86

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har satt bort hesten min. Satt han bort nå i høst pga samvlivsbrudd. Nå har det seg slik at jeg sendte jo med alt av utstyr, da bla. salen min som jeg betalte 8000 for.

Jeg var der for noen uker siden, og da lå bare salen omtrent å slang i stallen der, uten trekk og alt. Jeg tok den med hjem for å pusse den osv. Og da oppdaget jeg bitemerker på setet :S Hund regner jeg med.

Jeg har det jo stående i kontrakten at ustyr som blir ødelagt/vansiret skal erstattes.. Men jeg er så redd for å kreve erstatning, jeg er så pinglete av meg!

Hvor mye burde jeg evt kreve? Skadene er jo ikke så store at salen må til salmaker, men det er jo stort tap på den om jeg evt skal selge den igjen.

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg hadde uten tvil bedt om erstatning.. Er jo litt vanskelig å si hvor mye du skal be om da, men er det ikke mulig å ta den med til en salmaker og høre hvor mye han/henne tror den har sunket i pris?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg hadde helt klart bedt om erstattning! Jeg har en hest på fôr i tillegg til min egen og utsyret som følger med han behandler jeg innmari fint, er drit redd for å ødelegge noe...! Ta den med til en salmaker og hør skadeomfanget på den og krev erstatning. Man behandler andre sine saker pent!

Håper det ordner seg :whistle:

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...