Gå til innhold
Hundesonen.no

Erstatning, sal


Stine86

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har satt bort hesten min. Satt han bort nå i høst pga samvlivsbrudd. Nå har det seg slik at jeg sendte jo med alt av utstyr, da bla. salen min som jeg betalte 8000 for.

Jeg var der for noen uker siden, og da lå bare salen omtrent å slang i stallen der, uten trekk og alt. Jeg tok den med hjem for å pusse den osv. Og da oppdaget jeg bitemerker på setet :S Hund regner jeg med.

Jeg har det jo stående i kontrakten at ustyr som blir ødelagt/vansiret skal erstattes.. Men jeg er så redd for å kreve erstatning, jeg er så pinglete av meg!

Hvor mye burde jeg evt kreve? Skadene er jo ikke så store at salen må til salmaker, men det er jo stort tap på den om jeg evt skal selge den igjen.

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg hadde uten tvil bedt om erstatning.. Er jo litt vanskelig å si hvor mye du skal be om da, men er det ikke mulig å ta den med til en salmaker og høre hvor mye han/henne tror den har sunket i pris?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg hadde helt klart bedt om erstattning! Jeg har en hest på fôr i tillegg til min egen og utsyret som følger med han behandler jeg innmari fint, er drit redd for å ødelegge noe...! Ta den med til en salmaker og hør skadeomfanget på den og krev erstatning. Man behandler andre sine saker pent!

Håper det ordner seg :whistle:

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...