Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur i Sarpsborg


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Er det noen der ute som har lyst å være med på tur med meg og min lille valp? Jeg bor i Sarspborg og har muligheten til å kjøre/hente osv hvis det trengs :-)

Send meg en PM eller svar i tråden, - håper på noen kjekke svar!

Mvh Lene Kristin og Susi

Skrevet

Hoho - ja selvsagt :-P Tar litt tid da, så gi beskjed litt i forveien slik at jeg rekker å hente :rolleyes:

Skrevet

kom gjerne en tur til horten :) så kan vi ta en tur, er uten bil i øyeblikket, så om du kommer deg over fjorden er det fint :)

Skrevet

Du får bli med på treffet i Moss da. (Vi har ikke frislipp av alt og alle, bare så det er sagt :) )

Ellers må du rope ut hvis du trenger litt sosialisering med mine to (for jeg har selvfølgelig ikke lyst til å klemme litt på Susi da :) ). Vidasen har fått bevist at hun er snill og grei mot valper nå og...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvorfor kan ikke jaktterrieren gjør dette? Det burde jo funke bra. Men ja, spaniel generelt, og springer spesielt, ville jeg nok sett på da. De er jo helt rå, og springerene brukes av politi og tollvesen og som servicehunder for oppgaver innen nesearbeid. Du har jo working-linjene også, men jeg er faktisk ikke sikker på om de er noe bedre på søksarbeide enn showlinjene akkurat her.
    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...