Gå til innhold
Hundesonen.no

Ustilling, hvordan foregår det?


Hildegunn

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har kjøpt meg en chihuahua valp rett før jul. Å har nå tenkt å melde meg på utstillingen i Hammerfest som er i april.

Men vet liksom ikke helt hva jeg begir meg ut på. :ahappy:

Skal man bare gå i en ring me hunden?? Skal man klippe værhår.. osv.

Noen som kan forklare?? :)

Takknemlig for alle svar.

*Flyttet til riktig forum og gitt en mer beskrivende tittel. Mod. Raksha*

Skrevet

Og nei, jeg tror ikke man skal klippe værhår på chi. Kun klørne som skal klippes, ihvertfall på korthår, ellers skal den være ren og i passe hold, tennene skal også være velstelte. Har du langhår skal den være nybørstet. Hunden må være vant til å gå pent i bånd, stå pent på bord og godta at en fremmed kjenner på hele kroppen og kikker i munnen. Dette er ting du kan og bør trene inn på forhånd :ahappy:

Skrevet

Hei"

Er det noen som har noen tips til meg? Jeg skal på hundeutstilling i Mosshallen i April fo første gang, både for meg å den Kinesiske nakenhunden min :)

Hun er litt nervøs, og er veldig nervøs for at noen skal ta på klørne hennes... Hvordan skal hun klippes, børstes og forberedes?

Iben Ørnes

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...