Gå til innhold
Hundesonen.no

To syke ørkenrotter!


Sirius

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg har fått problem med to av ørkenrottene mine!

Tilfelle 1; Doffen, 4 år. Han har fått lammelse i ene siden, er kald, nesen er rød og han har blitt veldig tynn. Min mening er at han har fått slag, i henhold til alderen, og er begynt på sine siste dager. Jeg spør derfor om det er det det er, eller er der andre muligheter?

Tilfelle 2; Tom, 1 1/2 år. Han har blitt oppblåst i magen, er slapp(magler det våkne blikket, er ikke nysgjerrig, sitter gjerne bare der, sover mye, kommer ikke når man er hos dem) Dette aner jeg bare ikke hva er, kan noen hjelpe meg?

Skrevet

etter det du beskriver virker det nok som doffen har fått en slag ja, tom ville jeg tatt med til vetten så fort som mulig. får håpe det går bra...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...