Gå til innhold
Hundesonen.no

Spiste sjokolade..


12345

Recommended Posts

Skrevet

Lillesøssteren min la fra seg en sjokolade på boret, og selfølgelig spiste

Kaisa den. Kan det være veldig farlig, eller er det ingenting og bry seg om ? Noen som

vet, eller ??

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hva veier hunden og hvor mye spiste den?

Det er Teobromin som er farlig og finnes mest i mørk sjokolade.

Skrevet

Det spørs helt på hvordan type sjokolade og hvor mye. Ser du tegn til at hunden blir dårlig, slapp, bleke slimhinner, svimmel, generelt uvell, så kom dere til veterinær fortere enn fort. Men stort sett så går det bra. Heldigvis.

Skrevet

vi var på førstehjelpskurs for hund på onsdag med veterinærene her, og der ble det jo selvfølgelig snakk på dette med hund og sjokolade.

De anbefaler å få hunden til å kaste opp. Iallefall om du er usikker på mengde og om det kan være for mye for hunden. Og heller få hunden til å kaste opp engang for mye, enn engang for lite!

Og det kunne gå inntil 8 timer før det var "for sent" å la hunden kaste opp..

Måten du får hunden til å kaste opp på er å ta EN spiseskje med salt og legge så LANGT bak p åtunga til hunden som du kan... Så¨komme deg ut med dyret og vente i spenning :ahappy:

Skjer det ikke noe i løpet av 5-10 minutter, gi en spiseskje til med salt.

Skrevet
Måten du får hunden til å kaste opp på er å ta EN spiseskje med salt og legge så LANGT bak p åtunga til hunden som du kan... Så¨komme deg ut med dyret og vente i spenning :ahappy:

Skjer det ikke noe i løpet av 5-10 minutter, gi en spiseskje til med salt.

En spiseskje salt? Er ikke det veldig mye? :lol:

Skrevet
En spiseskje salt? Er ikke det veldig mye? :ahappy:

Det tenkte jeg og... Personlig hadde jeg blitt DÅRLIG av en spiseskje salt i munnen på en gang, og kan jo bare tenke meg hva bikkjene føler :lol: Greit nok at de skal kaste opp altså, men likevel?

Skrevet

det var en spiseskje veterinæren her anbefalte, og som han hadde brukt på sin hund.

Jeg ga katta mi en t-skje for nioen år siden, men det var ikke nok på han til å få hn til å spy... Han bare slevet det ut igjen. Så EN spiseskje ja. Det kommer jo liksom ut igjen med engang da.

Skrevet

Jeg prøvde å få charlie (cavalier) til å kaste opp ved hjelp av seltin. Det funka dårlig, men siden jeg ikke hadde skikkelig salt turte jeg ikke kjøre på med store doser heller.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...