Gå til innhold
Hundesonen.no

Ipod


Wanderlust

Recommended Posts

Jeg føler meg temmelig dum som ikke helt skjønner hvordan jeg får lagt inn de sangene jeg selv vil ha inn på iTunes,for så å legge de inn på iPoden.

Når jeg lastet ned iTunes så kom alle sanger og alt jeg hadde på dataen inn, men det jeg har lagt inn på dataen i ettertid får jeg ikke inn i iTunes. Og alt av sanger som ligger i iTunes la seg på iPoden, og jeg vil da ikke ha alle sangene der(passer seg ikke helt med julesanger og slikt). Så hvordan får jeg fjernet dem? Hvordan legger jeg inn de sangene jeg vil ha? osv osv.

(Er jo så mye enklere med en vanlig mp3 spiller :rolleyes: )

Hadde hvert fint om en eller flere kunne forklart meg litt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slett de sangene du ikke vil ha på iPoden i iTunes, og oppdater igjen. Evt er det en litt mer komplisert metode du også kan bruke, hvis du "av-haker" de sangene du ikke vil skal overføres i hovedbiblioteket ditt, og så gå inn på ipod settings og markere av "overfør kun valgte sanger" (eller no liknende).

Er det noe mer, bare spør. Jeg har masse apple hjemme :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror jeg fikk det til i går. Men en ting jeg la merke til er at når jeg kobler den til pc, så åpnes iTunes og ipoden synkroniseres.Men akkurat når den er ferdig "kobler" den seg av og begynner å lade. Og da får jeg ikke gjort noe mer. Så jeg må fikse alt i iTunes på forhånd. Tror pc'n min bør kastessnart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror jeg fikk det til i går. Men en ting jeg la merke til er at når jeg kobler den til pc, så åpnes iTunes og ipoden synkroniseres.Men akkurat når den er ferdig "kobler" den seg av og begynner å lade. Og da får jeg ikke gjort noe mer. Så jeg må fikse alt i iTunes på forhånd. Tror pc'n min bør kastessnart.

Jeg slet med det samme selv... Det er noen innstillinger som må fikses på. Skal vi se om jeg finner Ipoden min, så jeg kan koble den til og få fram de aktuelle innstillingene :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg slet med det samme selv... Det er noen innstillinger som må fikses på. Skal vi se om jeg finner Ipoden min, så jeg kan koble den til og få fram de aktuelle innstillingene :P

Det hadde hvert flott! ;) For hadde hvert lettere om jeg bare kan synkronisere den når jeg selv vil.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal vi se.. Når jeg har koblet Ipoden til PCen og iTunes åpnes, får jeg opp en "forside" hvor jeg har enkelte alternativer jeg kan huke av. Det ene alternativet er "Håndter musikk manuelt", og den har jeg krysset av. Da kan jeg selv velge hvilke sanger jeg vil overføre til iPoden :P

Edit: da er iPoden koblet til uten at det skjer noe som helst, jeg velger bare sangene jeg vil ha og trykker "Koble fra iPod" når jeg er ferdig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...