Gå til innhold
Hundesonen.no

Ipod


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Jeg føler meg temmelig dum som ikke helt skjønner hvordan jeg får lagt inn de sangene jeg selv vil ha inn på iTunes,for så å legge de inn på iPoden.

Når jeg lastet ned iTunes så kom alle sanger og alt jeg hadde på dataen inn, men det jeg har lagt inn på dataen i ettertid får jeg ikke inn i iTunes. Og alt av sanger som ligger i iTunes la seg på iPoden, og jeg vil da ikke ha alle sangene der(passer seg ikke helt med julesanger og slikt). Så hvordan får jeg fjernet dem? Hvordan legger jeg inn de sangene jeg vil ha? osv osv.

(Er jo så mye enklere med en vanlig mp3 spiller :rolleyes: )

Hadde hvert fint om en eller flere kunne forklart meg litt :P

Skrevet

Slett de sangene du ikke vil ha på iPoden i iTunes, og oppdater igjen. Evt er det en litt mer komplisert metode du også kan bruke, hvis du "av-haker" de sangene du ikke vil skal overføres i hovedbiblioteket ditt, og så gå inn på ipod settings og markere av "overfør kun valgte sanger" (eller no liknende).

Er det noe mer, bare spør. Jeg har masse apple hjemme :P

Skrevet

Jeg tror jeg fikk det til i går. Men en ting jeg la merke til er at når jeg kobler den til pc, så åpnes iTunes og ipoden synkroniseres.Men akkurat når den er ferdig "kobler" den seg av og begynner å lade. Og da får jeg ikke gjort noe mer. Så jeg må fikse alt i iTunes på forhånd. Tror pc'n min bør kastessnart.

Skrevet
Jeg tror jeg fikk det til i går. Men en ting jeg la merke til er at når jeg kobler den til pc, så åpnes iTunes og ipoden synkroniseres.Men akkurat når den er ferdig "kobler" den seg av og begynner å lade. Og da får jeg ikke gjort noe mer. Så jeg må fikse alt i iTunes på forhånd. Tror pc'n min bør kastessnart.

Jeg slet med det samme selv... Det er noen innstillinger som må fikses på. Skal vi se om jeg finner Ipoden min, så jeg kan koble den til og få fram de aktuelle innstillingene :P

Skrevet
Jeg slet med det samme selv... Det er noen innstillinger som må fikses på. Skal vi se om jeg finner Ipoden min, så jeg kan koble den til og få fram de aktuelle innstillingene :P

Det hadde hvert flott! ;) For hadde hvert lettere om jeg bare kan synkronisere den når jeg selv vil.

Skrevet

Skal vi se.. Når jeg har koblet Ipoden til PCen og iTunes åpnes, får jeg opp en "forside" hvor jeg har enkelte alternativer jeg kan huke av. Det ene alternativet er "Håndter musikk manuelt", og den har jeg krysset av. Da kan jeg selv velge hvilke sanger jeg vil overføre til iPoden :P

Edit: da er iPoden koblet til uten at det skjer noe som helst, jeg velger bare sangene jeg vil ha og trykker "Koble fra iPod" når jeg er ferdig.

Skrevet

Bare hyggelig, fint det fungerte! :lol: Jeg var rimelig rød i toppen når jeg slet med det samme selv husker jeg *flir*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...