Gå til innhold
Hundesonen.no

Tispe med løpetid


Zoey

Recommended Posts

Jo det er lov, men man bør da gi beskjed til arrangør om dette så man får gå helt til slutt.

Har det blitt lovlig nå nylig...? Det står i LP-reglene jeg har at løpetisper ikke har anledning til å delta på stevner, men dette har kanskje blitt endret?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har det blitt lovlig nå nylig...? Det står i LP-reglene jeg har at løpetisper ikke har anledning til å delta på stevner, men dette har kanskje blitt endret?

Det veit eg ikkje, veit berre at eg har stilt med løpsk tispe sjøl, og har venner som har gjort det samme.... men vi har gått helt til slutt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Joda det er lov, men du burde også opplyse evnt hannhunder i nærheten av deg. De fleste hannhund eier blir nok ikke så glad om hannhunden hilser på tispen og så får de vite at den ha løpetid. De få gangene tispene har begynt å løpe når jeg har stilt dem har de ligget i bilen helt til de skal i ringen, stilt og så rett ut. Selv da lå hannhunden til naboen og sang en pen parringssang. Heldigvis var han ferdig i ringen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en grisekåt hannhund og han blir helt kokelimonke når det er løpetisper i nærheten... (tisper generelt er jo deeeeilig men gudallverden så mye gøyere det er når de lukter ekstra godt :ahappy: ).

Det hadde vært veldig greit å vite om at det var løpetispe i nærheten slik at man hadde hatt muligheten til å holde seg litt på avstand ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer jo også litt ann på om løpetiden er nettopp begynt eller om hun er "midt" i stå perioden.

de første dagene så lukter hun ikke noe spesielt, det lukter godt men ikke såå godt.

Er hun i ståperioden så hadde jeg vel ikke stilt henne, for da er hun stort sett sååå utrolig deilig selv og tenker kun på en ting..

Hvor er han og hvem skal jeg ha.. *ler*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest cavkooik
Har det blitt lovlig nå nylig...? Det står i LP-reglene jeg har at løpetisper ikke har anledning til å delta på stevner, men dette har kanskje blitt endret?

I lydighetsreglementet som er gyldig fra 010107 står det at tisper med løpetid ikke kan stille (har ikke adgang til konkurranseområdet) i klasse 1, 2 og 3, men de kan stille i eliteklassen. Men da må de holdes borte fra konkurranseområdet til de andre deltakerene har avsluttet sin konkurrasen, og stille helt til slutt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I lydighetsreglementet som er gyldig fra 010107 står det at tisper med løpetid ikke kan stille (har ikke adgang til konkurranseområdet) i klasse 1, 2 og 3, men de kan stille i eliteklassen. Men da må de holdes borte fra konkurranseområdet til de andre deltakerene har avsluttet sin konkurrasen, og stille helt til slutt.

Ja, det var det jeg også mente. Takk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg hadde tenkt å plassere meg rett ved ringen jeg, helst med pelsen svinsende rundt hele området :ahappy:

Neida;)

Hun har ikke begynt å blø ordentelig ennå, fant bare en bitteliten flekk i senga, og det kan ikke være noe annet liksom..

Men kommer til å ta så mye hensyn jeg klarer;)

Tror ikke elt hun selv har skjønt hva som skjer heller, for det er 1.gangen hennes.. stakkars pelsen;)

takk for svar forresten;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...