Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighetstrening for første gang =)


siljestokka

Recommended Posts

Skrevet

Iiiik.

Nå har jeg meldt meg på lydighetskurs me bikkja. Er ikke helt sikker på hva det går i egentlig, men har alltid hatt lyst til å prøvd liksom. Skal jo ha hund i fremtiden engang, så kan jo likesågodt prøve litt med den jeg har nå =). Grugleder meg litt i grunnen :S . Men ja.

Noe jeg kan trene på før jeg kommer dit.

Min kan dekk, sitt, bli og sånn liksom. Men tenkte visst dette går bra, så kanskje jeg kan forsette å trene, slik at han brukes i konkurransesammenheng... Kanskje, kanskje, kanskje... Vil ikke lage meg for store forhåpninger. Men får se.

Skrevet

Må bare få ut litt glede her...

Var på lydighetskurs i dag, og det gikk over all forventning. (Jeg liker å være litt negativ, for da blir man ikke så skuffet). bikkja var kjempeflink. Hadde helt fokus hele tiden omtrent.. Kjempefornøyd her. Dette er noe jeg kan tenke meg å forsette med.

Hundefolk er bare kjempehyggelige altså :) .

Hun derre treneren spurte om jeg hadde gått kurs lydighetskurs før med han. Og det har jeg jo ikke. Så hun sa at vi fikk prøve oss noen ganger til som nybegynnere, og visst det går bra, så blir vi satt opp til viderkommende =)..

*sitter og legger masse planer her*

Skrevet

Vil trene agility trening med papillon gutten våres her.. Han er nå 17uker.. Og vi må trene lydighet først for så å trene agility... Er det noen steder i østfold som driver med lydighet/valpetrening? Gjerne som driver med agility også..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...