Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighetstrening for første gang =)


siljestokka

Recommended Posts

Skrevet

Iiiik.

Nå har jeg meldt meg på lydighetskurs me bikkja. Er ikke helt sikker på hva det går i egentlig, men har alltid hatt lyst til å prøvd liksom. Skal jo ha hund i fremtiden engang, så kan jo likesågodt prøve litt med den jeg har nå =). Grugleder meg litt i grunnen :S . Men ja.

Noe jeg kan trene på før jeg kommer dit.

Min kan dekk, sitt, bli og sånn liksom. Men tenkte visst dette går bra, så kanskje jeg kan forsette å trene, slik at han brukes i konkurransesammenheng... Kanskje, kanskje, kanskje... Vil ikke lage meg for store forhåpninger. Men får se.

Skrevet

Må bare få ut litt glede her...

Var på lydighetskurs i dag, og det gikk over all forventning. (Jeg liker å være litt negativ, for da blir man ikke så skuffet). bikkja var kjempeflink. Hadde helt fokus hele tiden omtrent.. Kjempefornøyd her. Dette er noe jeg kan tenke meg å forsette med.

Hundefolk er bare kjempehyggelige altså :) .

Hun derre treneren spurte om jeg hadde gått kurs lydighetskurs før med han. Og det har jeg jo ikke. Så hun sa at vi fikk prøve oss noen ganger til som nybegynnere, og visst det går bra, så blir vi satt opp til viderkommende =)..

*sitter og legger masse planer her*

Skrevet

Vil trene agility trening med papillon gutten våres her.. Han er nå 17uker.. Og vi må trene lydighet først for så å trene agility... Er det noen steder i østfold som driver med lydighet/valpetrening? Gjerne som driver med agility også..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...