Gå til innhold
Hundesonen.no

Ragdoll-Oppdrett


Kellyaa

Recommended Posts

Skrevet

Der var vi endelig kommet oss inn på Dyresonen vi også:heart:

Ser at det er masse emner her som ikke er oppdrett , så tenkte at vi må jevne det ut litt.

Jeg heter da Kelly Aakre, og har oppdrett av Ragdoll (verdens beste rase):D

Holder til i Mo i Rana og trives godt her, mye snø for tiden, men det elsker kattene mine så går godt foreløpig!

Oppdrettet startet i 2006, og stamnavnet ble N*Aakres RagPride, 2 kull har vi nå og alle kattungene er hjemme enda.

Desverre så er det som at kattunger blir hevet ut med en gang de klarer å spise selv, det er ikke rett.Alle seriøse oppdrettere har kattungene hjemme til de MINST er 12 uker, gjerne mer så kattemor OG søskene lærer seg det de skal før de drar til de nye hjemmene sine:)

Har ikke helt fått med meg hvordan man legger ut bilder her, så dere får snike dere inn på hjemmesiden, der ligger det en god del bilder av mine søte små:D

Skrevet

Heisann, og velkommen hit.

Driver selv oppdrett av rasen Devon Rex, og snart Ragdoll. Hentet oss ei nydelig ragdolljente i Sverige i Oktober i fjor, og i 2009 skal hun nok få prøve seg som mor hun også:heart:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...