Gå til innhold
Hundesonen.no

"spare" på maten?


Zoey

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en Whippet på 11 mnd, og hun har aldri vært noen storspiser, men klarer å få i henne nok til at hun er i forholdsvis godt hold..

Jeg råforer henne nå, tørrfor spiser hun til nød hvis det ikke finnes noe annet, eller hvis det er andre hunders mat :)

Men saken er altså at: Det som er igjen av maten hennes vil hun "spare" på, og tydeligvis "gjemme unna"

Hun dytter på kjøttet med frammtennene, og "graver" over det med snuta.. følger vi ikke meg på henne når hun spiser klarer hun å dytte det ned mllom sofaputer, i kurven sin ol.. <_<

Jeg misstenker at hun får 1.løpetid snart, for hun har vært veldig merkelig i det siste, og røyter som er gal!

Saken er at nå har "matsparingen" økt styrke..! Hun prøver å gjemme det i steden for å spise det, vil ikke ha om det er for store biter, og å gi henne bein nå er uaktuelt, for det ender opp i sofaen.. Garantert!! :)

Hun gjemmer nå også grisehaler, tyggebein ol hvis hun får det..

Det har ikke vært noe stort problem før, for hun har som regel bare gjort dette når hun er mett, og ikke vil ha mer, men nå har jeg problemer med å få henne til å spise i det store og hele.. Fikk lirket i en kotelett i dag, og dette er en stooor yndling i matveien som vanligvis går ned på en svupp! Måtte også skjære den opp i bittesmå biter, hvis ikke prøvde hun bare å "gjemme" de i steden for å spise..

Så en rev gjorde noe lignende på tv, så regner med at det er bare en del av innstinktet, men noen som vet sikkert?

Hun er heldigvis ikke gått nevneverdig ned i vekt, og allmentillstand er også bra!

noen som har peiling?

Skrevet

Hva med å gi henne litt mindre porsjoner og heller fore en gang ekstra?

Gamlemor her mistet også matlysten før første løpetid, og så lenge allmentilstanden er bra og hun får i seg nok mat så ville jeg ikke bekymret meg :)

Skrevet

At det ligger i instinktet er i hvert fall sikkert, hvem har ikke kjøttbein nedgravd rundt i hagen ???

Men ikke særlig praktisk med en innehund som i tillegg er litt på den skrantne siden :heart:

Jeg ser for meg halv kotelett innimellom sofaputene Bøhø :D Eller biter med vom... ennå verre. Har du prøvd med fisk? Kaos er mere glad i fisk enn kjøttt, tror jeg. Jeg klipper den i biter med kyllingsaks, er så fort gjort atte...

(men hvis hun gjemmer den+ det tør jeg ikke engang tenke på)

Håper du finner ut av det

Skrevet

Hun liker ikke fisk heller, det har hun aldri likt... Det eneste hun spiser om dagen er kotelett og egg..

Egg fordi det er flytene, og køl umulig å gjemme, så hu MÅ bare spise det opp, og koteletter fordi jeg får kuttet det i små biter, og brukt det som godbiter, som selvfølgelig MÅ svelges fort.. Og kotlettbeinet går ned hvis vi har drakamp med det..

Men ALT annet skal gjemmes.. blir snart gaaal!

Nå han hun holdt på med dette ei uke..

Fikk ny ladning V&H i dag, og mens jeg pakka det (satt på gulvet) dreiv hu besatt å pakka plasten over kjøttet igjen.. Måtte tilslutt be henne gå å legge seg :heart:

Hadde hu bare spist det, så hadde jo alt vært bra, men det skal altså først gjemmes, så "mørnes" i sofaputa et par timer, for så graves opp igjen og spises.. håpløst..

Det skyldige dyret..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...