Gå til innhold
Hundesonen.no

Strutser og ender...


tussi

Hva synes du om stuts???  

23 stemmer

  1. 1.

    • Skikkelig kule :D :D
      9
    • Søte
      1
    • Teite
      1
    • Rare
      10
    • Stygge
      1
    • Ekkle
      1


Recommended Posts

Skrevet

jeg ELSKER ender og stutser fortiden jeg... spesielt strutser... de er skikkelig kule... noen som er enige eller?? Bare se på den her f. eks

Struts.jpg er den ikke kul?????

duer er også skikkelig kule... :lol::) hehe ;) ;)

Skrevet

Strutser er jo ganske kule da :wink: Det virker så kult å ri på en! ( viss det hadde gått an da :lol: ) Bare sitte på en tobeint "hest" å ri bortover! De springer sikkert veldig fort også! hehe..

Skrevet
Strutser er jo ganske kule da :wink: Det virker så kult å ri på en! ( viss det hadde gått an da :lol: ) Bare sitte på en tobeint "hest" å ri bortover! De springer sikkert veldig fort også! hehe..

surprise!! i enkelte land arrangeres det faktsik veddeløp med struts og rytter(?)! det avles faktsk på veddeløpsstrutser! det var en slik farm i nerheten her or noen år tilbake, men nå holde de på med kuer, men driver ikke veddeløp med kuene dah.. :)

Skrevet
jeg ELSKER ender og stutser fortiden jeg... spesielt strutser... de er skikkelig kule... noen som er enige eller?? Bare se på den her f. eks

Struts.jpg er den ikke kul?????

duer er også skikkelig kule... :lol::) hehe ;) ;)

synes nå de ser mere skummle ut enn kule, de er jo såsvære(har du sett en på nært hold eller??? det har jeg det er jo en struts farm i fyllignsdalen her i bergen)

Skrevet

surprise!! i enkelte land arrangeres det faktsik veddeløp med struts og rytter(?)! det avles faktsk på veddeløpsstrutser! det var en slik farm i nerheten her or noen år tilbake, men nå holde de på med kuer, men driver ikke veddeløp med kuene dah.. :D

Du tuller?! så kult! :D Nei, nå får jeg spare til en veddeløpsstruts! :D hehe, så får jeg oppfylt ønsket mitt! :D

Skrevet
Tussi: Er ikke avataren din litt stor..? :?
vet ikke jeg... :? :? har hatt den lenge, og ingen har sakt noe... men jeg kan sikker skifte snart.. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...