Gå til innhold
Hundesonen.no

Omplasserings hund ønskes


AtoMeRa

Recommended Posts

Skrevet

Hei sann..

Vi har som sagt en papillon, (født 28-10-07).. En søt liten gutt, ifra Taspitirs Kennel...

Før han hadde vi en Dverg dachs, som ble 10år gammel, da han døde av blodkreft.. Dagen etter anskaffet vi oss en Papillon, nemlig han Max..

Lille Max titter nå etter en storebror, eller lillebror..

Max brukes bare som kose hund, ikke til utstilling eller noe, bare kosehund, og det vil også den "nye" bli brukt til å..

Vi har mere enn nok kjærlighet og gi den søte gutten vi har, så derfor håper vi noen der ute har en liten papillon, eller en annen liten hund som trenger mye omsorg og kjærlighet...

Håper på positive svar...

Vi bor i Østfold, sarpsborg..

Har laget en liten film av vår papillon Max også, den kan ses her:

kan kontaktes her på forumet.

Mvh

Lasse Hansen

Skrevet

Når tenker dere å skaffe en til? For han lille Max er jo fortsatt godt under året (han var forøvrig nydelig.) Og det er kanskje litt tidlig fortsatt med en til? Men jeg har ihvertfall sett noen papilloner på finn.no til omplassering. Så du kunne evnt. søke der?

- Vilde :)

Skrevet

hadde tenkt oss en så fort som mulig egentlig, en som godt kan være litt eldre enn Max.. Vil gjerne at Max skal vokse oss sammens med en annen hund, så han har noen å leke med og sånn =)

Takk for tipset, skal sjekke litt på finn.no

Skrevet

Hva med når Max kommer i puberteten? Da er de fleste hunder litt vanskelige og egenrådige (?.) Hvis jeg skal gi deg et råd ville jeg vel ventet til Max ble en del eldre. Det kan også hende at han får mere fokus på den eldre hunden istendefor dere. Så da må dere jobbe litt slik at han skjønner at dere er "de kule"

Elendig forklart, men men :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...