Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow


Theresesia

Recommended Posts

Valpen min synes ikke det var så stas å bli stilt opp før jeg begynte å bruke ballen hennes som forsterker. Det er en liten ball som piper. Jeg trener på denne måten: når hun står riktig, piper jeg en gang med ballen og kaster den til henne. Dermed leker vi når stiller ut, og jeg får en hund som logrer og står oppreist og trives. Jeg lurer på hvordan jeg kan bruke denne ballen på utstilling... jeg regner meg jeg ikke kan pipe med den i ringen, men så lenge hun ser at jeg har den så er hun uansett med. Tips til hvordan jeg kan bruke denna ballen i ringen på valpeshow?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dersom den lager lyd kan det være utrolig distraherende for de som er i ringen sammen med deg, så jeg anbefaler å finne noe annet.. Klikker og pipeleker i ringen er det mest irriterende jeg vet (beklager, sånn er det bare, man er sjelden alene i ringen).

Dersom hun kun kan SE ballen og få den når dere er ferdige, så går det fin an. Da er det bare å trene på at det skal gå lenger og lenger tid før hun til slutt får den. På samme måte som de fleste bruker godbit, man står gjerne ikke og fôrer bikkja konstant :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dersom den lager lyd kan det være utrolig distraherende for de som er i ringen sammen med deg, så jeg anbefaler å finne noe annet.. Klikker og pipeleker i ringen er det mest irriterende jeg vet (beklager, sånn er det bare, man er sjelden alene i ringen).

Dersom hun kun kan SE ballen og få den når dere er ferdige, så går det fin an. Da er det bare å trene på at det skal gå lenger og lenger tid før hun til slutt får den. På samme måte som de fleste bruker godbit, man står gjerne ikke og fôrer bikkja konstant :)

ja jeg har ikke tenkt til å pipe med den inni ringen :wub: men jeg kan ha den fremme og leke når hun er ferdig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan vise den ja, bare det er diskret :wub: Det blir jo ikke noe verre enn en godbit.

ok. jeg har ikke stilt ut før skjønner du. og dette er en veldig myk valp som kan bli usikker. så jeg er opptatt av at det skal være moro for henne. så håper jeg får det til. hvis jeg prøver å stille på henne så synker hun sammen som en sekk, men det er vel bare trening som skal til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er du alene i ringen kan du jo gjøre litt mer ut av deg hvis hun synker sammen og blir usikker. ('leke' med ballen osv). Er det andre rundt deg kan de andre hundene lett bli distrahert..

Jeg hadde med en leke til min hund når vi skulle i ringen første gang, haha, men det slapp jeg fordi han ble overlykkelig for å se dommeren :lol: Og det kom fram på kritikken :hyper:

Jeg er også ny i dette, skal stille for fjerde gang i april. Litt mer spennende nå som han er Junior, og må konkurrere med andre (kun vært vi i rasen tidligere).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...