Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte flir dere?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Hva mener du med ''flir''?

Jeg vet ærlig talt ikke hvor stort, men har 2 innebur, den største har Oliver og Balder har et bur som er litt mindre, det er i hvertfall passe store kaninbur, og ikke bittesmå bur.

Skrevet

Har 90 x 120 tror jeg. Det spørs om hun bruker do eller ikke det, jeg må skifte doen mere men det er lettere :ahappy:

Skrevet

Mine bur er ikke så store- ca 120x 60

Jeg gjør rent annenhver dag. Dvs at jeg fjerner våte områder, å siler ut lort med kattespade :icon_clapping:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi gjør rent til våre 2 daglig.

Tar ut alt tiss ( en går på kasse, den andre tisser kun en plass ) og mesteparten av bæsjen.

De er kun i burene sine på natta, ellers er de løse i store deler av stallen.

Da har de tilgang til dete ene buret hele dagen for vann og do-gåing.

Strør inn mer flis når det begynner å bli lite.

Skrevet
Marita og Lord: Hvor får dere tak i så store bur? (eller er det utebur kanskje?)

Vi gjør rent hos våre kaniner to ganger daglig :)

Har laget de fleste burene selv, men noen er også kjøpt brukt. Alle burene er innebur :)

Skrevet
Har laget de fleste burene selv, men noen er også kjøpt brukt. Alle burene er innebur :wub:

Samme her :) Når du lager de selv kan du lage de så store du vil :) Innebur her også.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Skifter ut når det blir skittent. Siden kaninene kan gå ut/inn så mye de vil, tar det sin tid,egentlig :)

Uteburet skraper vi ca. 1 gang hver 4. mnd. Da er det nesten alltid rent :)

Skrevet

Har 4 kaniner, og 4 bur på 500x85 cm, ganske store bur med andre ord. Jeg rengjør den delen de gjør fra seg i to ganger i uken, og bytter ut all sponen + vasker burene 1 gang i mnd. Er ikke nødvendig med oftere rengjøring av hele buret siden det er bare en liten del de bruker som do.

  • 3 months later...
Guest LeenaM
Skrevet

espiranza går på do i dokasse så der skifter jeg annenhver dag.

tornerose har pellets i hele buret, der skifter jeg en gang i uken ca. gjør det når det trengs! :- )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...