Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte flir dere?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Hva mener du med ''flir''?

Jeg vet ærlig talt ikke hvor stort, men har 2 innebur, den største har Oliver og Balder har et bur som er litt mindre, det er i hvertfall passe store kaninbur, og ikke bittesmå bur.

Skrevet

Har 90 x 120 tror jeg. Det spørs om hun bruker do eller ikke det, jeg må skifte doen mere men det er lettere :ahappy:

Skrevet

Mine bur er ikke så store- ca 120x 60

Jeg gjør rent annenhver dag. Dvs at jeg fjerner våte områder, å siler ut lort med kattespade :icon_clapping:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi gjør rent til våre 2 daglig.

Tar ut alt tiss ( en går på kasse, den andre tisser kun en plass ) og mesteparten av bæsjen.

De er kun i burene sine på natta, ellers er de løse i store deler av stallen.

Da har de tilgang til dete ene buret hele dagen for vann og do-gåing.

Strør inn mer flis når det begynner å bli lite.

Skrevet
Marita og Lord: Hvor får dere tak i så store bur? (eller er det utebur kanskje?)

Vi gjør rent hos våre kaniner to ganger daglig :)

Har laget de fleste burene selv, men noen er også kjøpt brukt. Alle burene er innebur :)

Skrevet
Har laget de fleste burene selv, men noen er også kjøpt brukt. Alle burene er innebur :wub:

Samme her :) Når du lager de selv kan du lage de så store du vil :) Innebur her også.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Skifter ut når det blir skittent. Siden kaninene kan gå ut/inn så mye de vil, tar det sin tid,egentlig :)

Uteburet skraper vi ca. 1 gang hver 4. mnd. Da er det nesten alltid rent :)

Skrevet

Har 4 kaniner, og 4 bur på 500x85 cm, ganske store bur med andre ord. Jeg rengjør den delen de gjør fra seg i to ganger i uken, og bytter ut all sponen + vasker burene 1 gang i mnd. Er ikke nødvendig med oftere rengjøring av hele buret siden det er bare en liten del de bruker som do.

  • 3 months later...
Guest LeenaM
Skrevet

espiranza går på do i dokasse så der skifter jeg annenhver dag.

tornerose har pellets i hele buret, der skifter jeg en gang i uken ca. gjør det når det trengs! :- )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...