Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte flir dere?


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Hva mener du med ''flir''?

Jeg vet ærlig talt ikke hvor stort, men har 2 innebur, den største har Oliver og Balder har et bur som er litt mindre, det er i hvertfall passe store kaninbur, og ikke bittesmå bur.

Skrevet

Har 90 x 120 tror jeg. Det spørs om hun bruker do eller ikke det, jeg må skifte doen mere men det er lettere :ahappy:

Skrevet

Mine bur er ikke så store- ca 120x 60

Jeg gjør rent annenhver dag. Dvs at jeg fjerner våte områder, å siler ut lort med kattespade :icon_clapping:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi gjør rent til våre 2 daglig.

Tar ut alt tiss ( en går på kasse, den andre tisser kun en plass ) og mesteparten av bæsjen.

De er kun i burene sine på natta, ellers er de løse i store deler av stallen.

Da har de tilgang til dete ene buret hele dagen for vann og do-gåing.

Strør inn mer flis når det begynner å bli lite.

Skrevet
Marita og Lord: Hvor får dere tak i så store bur? (eller er det utebur kanskje?)

Vi gjør rent hos våre kaniner to ganger daglig :)

Har laget de fleste burene selv, men noen er også kjøpt brukt. Alle burene er innebur :)

Skrevet
Har laget de fleste burene selv, men noen er også kjøpt brukt. Alle burene er innebur :wub:

Samme her :) Når du lager de selv kan du lage de så store du vil :) Innebur her også.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Skifter ut når det blir skittent. Siden kaninene kan gå ut/inn så mye de vil, tar det sin tid,egentlig :)

Uteburet skraper vi ca. 1 gang hver 4. mnd. Da er det nesten alltid rent :)

Skrevet

Har 4 kaniner, og 4 bur på 500x85 cm, ganske store bur med andre ord. Jeg rengjør den delen de gjør fra seg i to ganger i uken, og bytter ut all sponen + vasker burene 1 gang i mnd. Er ikke nødvendig med oftere rengjøring av hele buret siden det er bare en liten del de bruker som do.

  • 3 months later...
Guest LeenaM
Skrevet

espiranza går på do i dokasse så der skifter jeg annenhver dag.

tornerose har pellets i hele buret, der skifter jeg en gang i uken ca. gjør det når det trengs! :- )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...