Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på Købers


Miranda

Recommended Posts

Skrevet

hei. jeg gikk over til købers på valpen min.

jeg betalte ca 350 for 20 kg.

hunden elsker maten sin rett og slett! han skinner i pelsen og er fin i magen.

vokser fint og er i topp humør. anbefaler købers jeg hvertfall. det er også helt uten tilsettings stoffer og har ett proteininnhold på 12 prosent

edit: mener selvfølgelig 28 prosent protein

Skrevet

Supert! Det høres lovende ut. Jeg tenkte å bytte for da han klør sånn. Vet jo ikke om det er foret da. Brukte Royal Canin før, fungerte fint, men så begynte han å klø så mye. Nå bruker jeg Labb og synes egentlig det fungerer fint siden han klør mindre og ellers er like frisk og fin som før, men synes likevel han klør mer enn normalt, så tenkte prøve Købers. Innbiller meg at for uten tilsetningsstoffer må være bra om han er sensitiv for foret....?

Skrevet

tilsettningstoffer er ikke bra for hverken folk eller fe vil jegtro?

valpen min gikk på hills. men spiste dårlig og var ikke noe matglad.

de små kulene til hills er jo dekt med "plakkfjerner" . derfor skal de ikke bløtes. kjøber er helt uten plakkopplegget og bør bløtes. men d tar kunn ca 5 min så er d klart. å hunden elsker den.

Skrevet

Nå snakket jeg med en forhandler og fikk vite at prisen var 575 for 15 kg av det "vanlige" foret. Dette er i Oslo og det blir levert på døra. Men synes det var ganske mye dyrere enn 350 for 20kg. Hvor kjøper du ditt? Vet du forresten hvor mye for en 25kg hund må ha (det husket nemlig ikke forhandleren) pr dag?

Tusen takk for svar.

Skrevet

Jeg kjøper det på butikk i Trondheim. Det heter eurodog. En hund på 25 kg skal visst ha 120 gram pr måltid om det er tre foringer .

I Oslo er jo alt litt dyrere og levering på døra koster jo.

Skrevet

Jeg betaler 429,- for 15kg. Det er et annet fôr enn eurodog da. Om du bor i Oslo så kommer det en nettbutikk ganske snart har jeg hørt, så det er vel bare å følge med på hjemmesiden til de som er importør (www.hunde-sport.no) De har jo spesialfôr til hunder som klør mye, de er vel dyrere men skal bare brukes en kort periode.

Skrevet

Og det med kløe, der er jo problemet at kjemikaliene som er i de fleste fôrene i dag bryter ned immunforsvaret og dermed kan du få kløe, allergi, eksem osv. Når du skifter fôr kan kløen forsvinne eller dempe seg en stund pga av at opptaket til hunden går helt ned før det så sakte bygger seg opp igjen.

Skrevet
hei. jeg gikk over til købers på valpen min.

jeg betalte ca 350 for 20 kg.

hunden elsker maten sin rett og slett! han skinner i pelsen og er fin i magen.

vokser fint og er i topp humør. anbefaler købers jeg hvertfall. det er også helt uten tilsettings stoffer og har ett proteininnhold på 12 prosent

Nå må dere begynne å tenke: Hvordan kan et fôr med "50 %" kjøtt bare ha 12% protein??

Det er et eller annet som skurrer fælt med dette fôret...

Skrevet

det er 28,5% protein i foret jeg bruker ja...

jeg tror nok det er lettere og bli "lurt" av disse pelletsene hvor alt er inkludert i pelletsen...

hos kjøbers er det hveten og maisen vi ser som "frokostblanding"

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...