Gå til innhold
Hundesonen.no

Pris på Købers


Miranda

Recommended Posts

Skrevet

hei. jeg gikk over til købers på valpen min.

jeg betalte ca 350 for 20 kg.

hunden elsker maten sin rett og slett! han skinner i pelsen og er fin i magen.

vokser fint og er i topp humør. anbefaler købers jeg hvertfall. det er også helt uten tilsettings stoffer og har ett proteininnhold på 12 prosent

edit: mener selvfølgelig 28 prosent protein

Skrevet

Supert! Det høres lovende ut. Jeg tenkte å bytte for da han klør sånn. Vet jo ikke om det er foret da. Brukte Royal Canin før, fungerte fint, men så begynte han å klø så mye. Nå bruker jeg Labb og synes egentlig det fungerer fint siden han klør mindre og ellers er like frisk og fin som før, men synes likevel han klør mer enn normalt, så tenkte prøve Købers. Innbiller meg at for uten tilsetningsstoffer må være bra om han er sensitiv for foret....?

Skrevet

tilsettningstoffer er ikke bra for hverken folk eller fe vil jegtro?

valpen min gikk på hills. men spiste dårlig og var ikke noe matglad.

de små kulene til hills er jo dekt med "plakkfjerner" . derfor skal de ikke bløtes. kjøber er helt uten plakkopplegget og bør bløtes. men d tar kunn ca 5 min så er d klart. å hunden elsker den.

Skrevet

Nå snakket jeg med en forhandler og fikk vite at prisen var 575 for 15 kg av det "vanlige" foret. Dette er i Oslo og det blir levert på døra. Men synes det var ganske mye dyrere enn 350 for 20kg. Hvor kjøper du ditt? Vet du forresten hvor mye for en 25kg hund må ha (det husket nemlig ikke forhandleren) pr dag?

Tusen takk for svar.

Skrevet

Jeg kjøper det på butikk i Trondheim. Det heter eurodog. En hund på 25 kg skal visst ha 120 gram pr måltid om det er tre foringer .

I Oslo er jo alt litt dyrere og levering på døra koster jo.

Skrevet

Jeg betaler 429,- for 15kg. Det er et annet fôr enn eurodog da. Om du bor i Oslo så kommer det en nettbutikk ganske snart har jeg hørt, så det er vel bare å følge med på hjemmesiden til de som er importør (www.hunde-sport.no) De har jo spesialfôr til hunder som klør mye, de er vel dyrere men skal bare brukes en kort periode.

Skrevet

Og det med kløe, der er jo problemet at kjemikaliene som er i de fleste fôrene i dag bryter ned immunforsvaret og dermed kan du få kløe, allergi, eksem osv. Når du skifter fôr kan kløen forsvinne eller dempe seg en stund pga av at opptaket til hunden går helt ned før det så sakte bygger seg opp igjen.

Skrevet
hei. jeg gikk over til købers på valpen min.

jeg betalte ca 350 for 20 kg.

hunden elsker maten sin rett og slett! han skinner i pelsen og er fin i magen.

vokser fint og er i topp humør. anbefaler købers jeg hvertfall. det er også helt uten tilsettings stoffer og har ett proteininnhold på 12 prosent

Nå må dere begynne å tenke: Hvordan kan et fôr med "50 %" kjøtt bare ha 12% protein??

Det er et eller annet som skurrer fælt med dette fôret...

Skrevet

det er 28,5% protein i foret jeg bruker ja...

jeg tror nok det er lettere og bli "lurt" av disse pelletsene hvor alt er inkludert i pelletsen...

hos kjøbers er det hveten og maisen vi ser som "frokostblanding"

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...