Gå til innhold
Hundesonen.no

Akita drømmer..


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Har ei her som eg til tider ikkje kan ha i sengen fordi ho drømmer noe helt sinnsykt, hopper jo frem og tilbake.

Er jo søtt å ligge å se på, noen lyder kommer det innimellom også.

Men når det tar helt av må eg bare hive ho ut av sengen.

Noen andre som har samme "problem"?

Anette & Akita

Skrevet

Jeg tror Sara drømmer mye sitt tidligere liv som ULV :shocked:

Fordi veldig ofte i drømmene så "løper" ho med beina og uler som gråbein.

Klein drømmer om en karriere som vakthund, for han bjeffer som en gal og knurrer i søvne.

Skrevet

Jeg har 2 der drømmer, Einstein har enten mareridt eller tror han er vagthund, for der er mange boff, knurring og vise tænder og Charlie er mere piv, piv.

Men men, jeg har fået at vide af en adfærdskonsulent, at du ikke bør vække/skubbe/røre din hund hvis den drømmer voldsomt, da du faktisk kan forskrække hunden i drømmen, så at den ender med at bide, uden egentlig at være bevidst om det, så her vækker vi kun hundene med stemmen, for at ikke udsætte os eller hundene for det.

Skrevet

I går kveld var Zorro så heldig å få ligge i senga mi. da han lå i armkroken begynte han plutselig å hyle/pipe/klynke avbrutt med noen små bjeff/knurr samtidlig som beina ristet helt febrilsk. Enten hadde han en dårlig drøm eller var helt opphisset i drømmen.

Jeg begynte å si lavt, men passe høyt, "Zorro, så søt du er, nåmmen så fin" (han våkna ikke) og med ett var han rolig. Liten stund senere begynte han med levenet sitt, og jeg snakket igjen, og han ble rolig.

Han er utrolig søt når han driver på da. En gang klarte søstersen å legge foten på ham (han lå i sofaen) mens han drømte. Det var en hund som bråvåkna, kasta seg rundt og datt ned i gulvet.

Lille klompen :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...