Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode trekkseler


Recommended Posts

Skrevet

Jeg prøver å lete etter noen gode seler som hundene kan trekke i, problemet er det at de har jo veldig dypt, men smalt bryst, og de fleste seler blir slikt at den sitter for høyt oppe, dvs rett "under" halsen, ikke på brystet... Forslag?

Skrevet

Brukshunden i Oslo sydde jo Nomeseler etter mål for noen år tilbake siden (aner ikke om de gjør det fortsatt). Du kan jo høre med de om de kan sy noe som kan passe hundene. Ville tru at en slik en som er som Nomesela i fronten men som slutter midt på ryggen ville passe til dine hunder?

Skrevet

Det er en butikk. De som driver den har ganske lang fartstid på hundeutstyr.

Webbutikken deres finner du her, og du kan jo maile til de og høre ang om de syr seler noe mer.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Seleverkstedet syr også seler på mål. Flinke og svarer på spørsmål og sender varene fort. Jeg anbefaller nomesele hvis du tenker at de skal trekke i den.

Hvordan er det med brystet på en mynde? Har de utstående brystbein som setterne ofte har? Isåfall kan det være at dobbel "brystbånd" (den som går loddrett ned foran) kan være lurt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...