Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilde av andre hunder


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Har dere bilder av andre hunder som dere har hatt? Spennende å se hva slags raser dere har hatt før den dere har nå.

http://i22.photobucket.com/albums/b323/cha...lotten/Zico.jpg

Her er Zico, dachs hann, lettere irritert over å måtte ha på seg den teite jakka. Hihi.. Standard langhåret dachs, fikk 1.premie på utstilling i helgen, 4.plass i gruppen.

chanti_skog.jpg

Her er Chanti, dobermann tispe. Hun er bare unghunden på bildet, tatt etter en utstilling i Bø. Hun har fått to 1.premier, 3. og 4. plass i gruppa, og en 2.premie. Hun har vært så spinkel.. Skulle vært 5 kg større, så hadde hun scoret høyt. Heldigvis var hun bedre i lydighet enn på utstilling :)

Så hadde jeg en dobermann tispe som heter Shira, men har ikke noe bilde. Har bare vanlige papir-bilder, men de ligger bortgjemt et eller annet sted i leiligheten hvor jeg er bare for å sove. Hun hadde jeg på passi ett år, for å få et inntrykk av rasen før jeg kjøpte Chanti.

Også har jeg hatt en parson russel terrier, som var tvers igjennom ond. Hehe, nå kan jo ikke hunder være onde da men.. Uansett, han ødela den stakkars ydmyke dachsen fullstendig, så jeg måtte omplassere det lille svinet. Nå har han den som plomma i egget hos daglig leder i Tropegruppen AS.

Skrevet

Her er Samson, en Shetland Sheepdog eg har hatt.

hero.20.02.02.jpg

kosestund på teppet.

3venner2.jpg

Eller så har jeg hatt en Groendael og noen blandingshunder men jeg har ikke bilder av de...

Skrevet

?action=view&current=Quattro018.jpg

Quattro gammel far selv, dette er altså faren til Småen.

Quattro017.jpg

Quattro026.jpg

Quattro021.jpg

Skal bare scanne inn bilder av de to andre hundene vi har hatt så flere bilder kommer :wink:

Skrevet

Her er Bozwin en engelsk springer spaniel, som vi hadde på fôr ei tid tilbake. han er 3 år nå. hadde han fra 3 mnd ti ca 8mnd så har bare bilder fra den tiden.

IMM021.jpg

IMM022.jpg

Skrevet

har ingen bilder på dataen av gordon setter tispa jeg trente som valp, den bodde her på "helgefôr" en stund :)

Hun er nå 2år og skal ha sitt første kull til neste år :)

Skrevet

Verdens beste hund (i mine øyne iallefall)

gizmoiskogen.jpg

Ble bare 6 1/2 år gammel :) herlig, klok og snill leonberger.

Måtte avlive han rett før jul :)

Familien har hatt flere hunder, men har ikke bilde av dem på pc`en

Skrevet
Verdens beste hund (i mine øyne iallefall)

gizmoiskogen.jpg

Ble bare 6 1/2 år gammel :)  herlig, klok og snill leonberger.

Måtte avlive han rett før jul :)  

Familien har hatt flere hunder, men har ikke bilde av dem på pc`en

Å, han var fin! Så mørk maske han hadde!

Skrevet
Å, han var fin! Så mørk maske han hadde!

takk, ja har fått mange kommentarer på det :)

angrer på at jeg aldri prøvde å stille han ut, men har var for høy og langbeint så jeg prøvde derfor ikke. Fikk alltid kommentarer om hvor flott han var og hvor fine farger han hadde.

Skulle ønske jeg hadde et avkom etter han :)

Broren er veldig lik, bare noen cm mindre og utstillings champion

Skrevet

takk, ja har fått mange kommentarer på det :)

angrer på at jeg aldri prøvde å stille han ut, men har var for høy og langbeint så jeg prøvde derfor ikke. Fikk alltid kommentarer om hvor flott han var og hvor fine farger han hadde.

Skulle ønske jeg hadde et avkom etter han :)

Broren er veldig lik, bare noen cm mindre og utstillings champion

har sett en del Leonbergere men aldri noen med så mørk maske. Synd at han var for høy da.

Skrevet

Hmm, jeg har ikke bilder av noen andre hunder "som har vært i familien".

Cuba er den første hunden min - og foreldrene mine sin da. Ingen av dem har hatt hund før.

Så Cuba er den første.

Skrevet

Dette er Balto..

CIMG2759.jpg

Savner han noe innmari.. Motte selge han.. :P

Sunset.jpg

CIMG3189.jpg

En nydelig hund, med en herlig personlighet...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...