Gå til innhold
Hundesonen.no

Handlere?


Kine Helen

Recommended Posts

korti vil du stille han da?

hvis det ikke kræsjer med når vi stiller våres egne så kan jeg prøve med han, hvis ikke så kjenner jeg en som er kjempeflink uansett hvilken rasen du serverer han, han får dem til uansett. :lol: men da må jo han være med å stille egen hund der selv for ellers så treffer vi ikke på han.

men som sagt hvis ikke det krasjer med mine egne så kunne jo jeg ha prøvd å stille han.

pleier de å gå samme dag som spisshunder?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

korti vil du stille han da?

hvis det ikke kræsjer med når vi stiller våres egne så kan jeg prøve med han, hvis ikke så kjenner jeg en som er kjempeflink uansett hvilken rasen du serverer han, han får dem til uansett. :lol:  men da må jo han være med å stille egen hund der selv for ellers så treffer vi ikke på han.

men som sagt hvis ikke det krasjer med mine egne så kunne jo jeg ha prøvd å stille han.

pleier de å gå samme dag som spisshunder?

det vet jeg ikke... føler liksom at jeg ikke klarer å lære ham skikkelig å gå i båndet forsiden av meg..han knekker ørne bakover og tar halen mellom bena og ser skikkelig "misshandlet" ut...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

he he he liker han ikke båndet da eller er du for streng med han for å få han til å gå fint? :wink:

båndet går helt fint. og jeg er ikke streng.. bare korter det inn og prater m ham.. men vi må jo trene ute.. og når jeg kler på meg jakke og sko Løper Speedy og gjemmer seg.. HAn HATER å gå ut.. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tror ikke kine har så veldig stor stue at det gjør noe hvis jeg ikke tar helt feil.

vi leier vi i kjeller begge to og da pleier man som regel ikke å ha verdens største stue.

selv trener jeg utenfor huset men så har jo vi god plass utenfor så lenge vi eller husverten ikke har besøk, så har vi god plass og flat og fint er det også. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tror ikke kine har så veldig stor stue at det gjør noe hvis jeg ikke tar helt feil.

vi leier vi i kjeller begge to og da pleier man som regel ikke å ha verdens største stue.

selv trener jeg utenfor huset men så har jo vi god plass utenfor så lenge vi eller husverten ikke har besøk, så har vi god plass og flat og fint er det også. :wink:

nei det har du rett i marit.. men vi prøver jo å trene litt inne også da.. m utstillingsbåndet og slikt.. men det er 8 skritt det så har du gått fra stua te soverommet. .og i veien står det sofa tv og bord:(

men men.. alt går vel tilslutt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...